مسلمانان با اتحاد تحت تاثیر اختلاف افکنی دشمن قرار نمی‌گیرند

مشهد ـ فرمانده قرارگاه عمار گفت: تمام مسلمانان باید با هم متحد باشند تا تحت تاثیر اختلاف افکنی دشمن قرار نگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی طائب شامگاه پنجشنبه در دومین همایش «مرز همدلی ایران و افغانستان، همدل و هم مرز» و بزرگداشت شهیدان حریم رضوی و شهدای دانش آموز و نمازگزار مظلوم افغانستان در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار کرد: باید مسلمانان با هم متحد باشند تا تحت تأثیر اختلاف افکنی دشمن قرار نگیرند، قدرت و وحدت بین مسلمانان یکی از اصلی‌ترین علائم ظهور امام زمان (عج) است.

فرمانده قرارگاه عمار بیان کرد: ظهور امام زمان (عج) نقطه مورد اجماع تمام توده‌های مردم جهان است و با ظهور ایشان زمین پر از عدل و داد می‌شود اما نقطه مقابل آن شراب خواری و بی نمازی نیست، بلکه ظلم است.

وی با اشاره به زمان پیامبر (ص) که مظهر عدالت بودند، گفت: زمانی که کف قدرت در مکه به دست ظالمین بود، ایشان از مکه فرار کردند و به مدینه پناه بردند و هنگامی که در مدینه به پیامبر (ص) حمله کردند چون کف قدرت به طرف مؤمنین بود، آن‌ها نگذاشتند پیامبر به قتل برسد و ظالم را بیرون کردند.

حجت‌الاسلام طائب ادامه داد: در ظهور امام زمان (عج) نیز باید کف قدرت مؤمنین با وحدت بین شیعه و سنی بیشتر شود تا امام زمان (عج) بیاید و به مقابله با ظلم و ستم برخیزد و این وحدت نباید اعتباری و دستوری، بلکه واقعی باشد.

فرمانده قرارگاه عمار افزود: دشمن و صهیونیست استراتژی نظامی و مطالعات فراوانی در مورد ما دارد.

وی بیان کرد: صهیونیست‌ها دقیقاً شرایط و علائم ظهور را مطالعه و می‌دانند که قدرت و وحدت بین مسلمانان یکی از اصلی‌ترین علائم ظهور است و تمام تلاش دشمن برای خنثی کردن این وحدت است.

حجت‌الاسلام طائب با تاکید بر اینکه اسرائیل فقط نماد صهیونیست‌ها هست، گفت: تمام سلطه صهیونیست‌ها بر جهان مشهود است و از ثروت و پزشکی و سیاست کل دنیا در دستان صهیونیست‌ها است و حتی آمریکا بدون اجازه آنان نمی‌تواند آب بخورد که نتیجه آن را در مذاکرات با ایران می‌بینیم.

فرمانده قرارگاه عمار اظهار کرد: صهیونیست افغانستان را خوب شناخت و سرمایه گذاری بزرگی کرد تا این سرمایه‌ها که همان آموزش و دانش است در افغانستان رشد نکند.

وی تاکید کرد: حمله‌ها با هدف مشترکی در حرم رضوی و افغانستان انجام شدند که با نگاه به همه این‌ها یک مسئله روشن می‌شود که آن آموزش است.

حجت‌الاسلام طائب بیان کرد: مساجد شیعه و اهل سنت در روز جمعه مورد حمله قرار گرفت چرا که خطبه جمعه خطبه علم است و روحانیونی که در حرم رضوی مورد حمله واقع شدند نیز کسانی بودند که علم آموزش می‌دادند و خط قرمز دشمن همین مسئله آموزش است.

فرمانده قرارگاه عمار افزود: با توجه به اینکه تمرکز دشمن و صهیونیست روی آموزش هست، نشان می‌دهد که از آن هراس دارند.

وی ادامه داد: رسانه دنیا دست ما نیست و صهیونیست‌ها از ابتدا در رسانه سابقه تاریخی داشتند و اولین رسانه آن‌ها بوق و شیپور بود که خداوند ساخت شیپور را به حضرت موسی (ع) آموخت که از آن برای سازماندهی و مدیریت چهارصد هزار نفر استفاده می‌کردند که این عمل تاکنون هرساله با همان شیوه برگزار می‌شود.

حجت الاسلام طائب ضمن هشدار افزود: صهیونیست برای هر کارش پیوست رسانه‌ای دارد و خط اختلاف افکنی در جامعه مسلمانان ایران، افغانستان، عراق و کل منطقه در دستور کارشان هست و در آینده نیز از این اختلاف افکنی‌ها انجام خواهند داد و ما باید آگاهانه نسبت به این موضوعات اقدام کنیم و بازیچه آنان نشویم.

فرمانده قرارگاه عمار اظهار کرد: در ترور شهید فخری زاده و احمدی روشن ما در مورد قاتل او نگفتیم که اهل کجا بوده و یا کدام شهرستان بلکه مستقیم گفتیم که کار اسرائیل بوده است و در مورد شهدای حریم رضوی نیز نباید اسمی از افغانستان و یا کشور دیگری آورده شود بلکه کسی که طراح این ترور هست باید مقصر شناخته شود و نه عاملین آن.

ثمره خون شهیدان حریم رضوی همدلی دو ملت ایران و افغانستان است

مدیر مسئول مجتمع علمی فرهنگی عرفان هرات در ادامه همایش مرز همدلی اظهار کرد: شهادت از رمضان کلید خورد و حرمت حریم رضوی شکسته شد و در افغانستان مراکز درمانی، آموزشی و مساجد با خون مردم آغشته شد، همچنان که محراب امام علی (ع) به خون آغشته گشت.

حجت الاسلام محمد سالم فهیمی گفت: با خون شهیدان به نقطه مقابل مقصود دشمنان رسیدیم و دل‌ها را به هم گره زد و دشمن در کمین نشسته تا تاریخ ما را وارونه بنویسد و ظرفیت‌های فکری و فرهنگی را نابود کند.

مدیر مسئول مجتمع علمی فرهنگی عرفان ادامه داد: امروزه کار استکبار این است که از مسیر نفاق پیش بیاید و آشوب بپا کند تا تمام سرمایه‌ها و استعدادهای کشور بلاتکلیف بمانند.

تفرقه افکنی مهمترین طرح یهود برای از بین بردن مسلمانان است

فعال فرهنگی و اجتماعی در ادامه همایش مرز همدلی اظهار کرد: کتاب آسمانی قرآن، چهار دشمن برای مسلمانان و اسلام معرفی کرده که مشرکین، منافقین و شیطان هستند و در آخر از یهود نام برده که این دشمن همیشگی مسلمانان است.

حجت الاسلام سید علی هاشمی ادامه داد: یهود از صدر اسلام تا کنون ۸۰ طرح برای تضعیف و از بین بردن مسلمانان داشته که مهمترین آن را می‌توان به تفرقه افکنی اشاره کرد.

فعال فرهنگی و اجتماعی با اشاره به اینکه در اوایل ماه رمضان، استکبار برنامه تفرقه افکنی بین ایران و افغانستان را چیده بود، گفت: با اینکه مهاجرین در اینجا رسانه‌ای ندارند، این توطئه را خیلی خوب خنثی کردند.

وی بیان کرد: داعش به تنهایی در افغانستان قدرتی ندارد بلکه آن‌ها جیره خوار دستگاه صهیونیست هستند و این حرکت‌ها کاملاً یهودی است.

حجت‌الاسلام هاشمی گفت: افرادی که این حمله‌ها را انجام می‌دهند اصلاً تفکر عقلانی ندارند و انسان نیستند و فقط ابزار دست یهود قرار گرفته‌اند.

گفتنی است، در پایان همایش «مرز همدلی ایران و افغانستان، همدل و هم مرز» از خانواده شهید اصلانی و دارایی و شهدای مدافع حرم دلجویی و قدردانی شد.

کد خبر 5482804

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =