مشاغلی که اظهارنامه نداده‌اند، سازمان مالیاتی رأسا برآورد می‌کند

سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: صاحبان مشاغلی که اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را ارائه نکردند، سازمان اقدام به تهیه اظهارنامه برآوردی و صدور برگه ارزیابی مالیاتی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در اجرای ماده ۹۷ قانون مالیات‌های مستقیم، اقدام به تولید اظهارنامه‌های برآوردی و صدور برگ ارزیابی مالیاتی برای آن دسته از مؤدیانی که به تکالیف قانونی خود عمل نکرده و اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ را تسلیم نکرده‌اند، می‌کند.

تولید اظهارنامه برآوردی برای موؤدیان زیر انجام خواهد شد:

۱. صاحبان مشاغلی که در عملکرد سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ نسبت به ارائه فرم مربوط به موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم اقدام، اما مستند به مقررات قانونی و استاد و مدارک واصله مشمول شرایط قانون مندرج در دستورالعمل موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قانون مذکور نبوده‌اند.

۲. تمامی مؤدیانی که اظهارنامه تسلیمی آنها برای عملکرد سال ۱۳۹۹ در اجرای مفاد تبصره ۳ ماده ۲۲ آئین‌نامه اجرایی موضوع ماده ۲۱۹ قانون مالیات‌های مستقیم، مطابق مقررات قانونی نیست. (عدم ارائه ترازنامه یا حساب سود و زیان یا صورت درآمد و هزینه با خلاصه درآمد و هزینه همراه اظهارنامه مالیاتی و یا ابزار مبلغ صفر برای کل مبالغ هر یک از صورت‌های مالی مذکور یا صورت‌های فوق حساب مورد)

۳. تمام مؤدیان دارای فعالیت که از ارائه اظهارنامه مالیاتی برای فعالیت شغلی خود در موعد مقرر قانونی خودداری کرده‌اند.

کد خبر 5493463

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha