ساماندهی خانه مسافرهای شهرستان همدان در پیش گرفته شود

همدان- فرماندار همدان با تاکید بر اینکه در بحث ساماندهی خانه مسافرها اقدام سلبی و ایجابی باید مد نظر باشد، گفت: استقرار بازاریابان خانه مسافرها در خیابان‌های ورودی شهر همدان نامناسب است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی محمدی یکشنبه در نشستی که به منظور ساماندهی خانه مسافرهای شهر همدان برگزار شد، با اشاره به تجربه موفق ساماندهی خانه مسافرها در برخی از استان‌ها گفت: در همدان هم باید با تسهیل شرایط برای مالکان خانه مسافرها این مشکل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه همه مسافرها توانایی مالی اقامت در هتل را ندارند افزود: در چنین شرایطی فعالیت خانه مسافرها یک مزیت است اما باید فعالیت آنها در چارچوب قانون ساما ندهی شود و تحت نظارت باشند.

فرماندار همدان فعالیت و استقرار بازاریابان خانه مسافرها در حاشیه میادین و خیابان‌های ورودی شهر را نامناسب دانست و تاکید کرد: با استفاده از ظرفیت تعدادی از مشاوران املاک، سامانه مشخص در فضای مجازی یا یک شماره تلفن مشخص باید این وضعیت اصلاح شود.

محمدی با اشاره به کاهش شیوع ویروس کرونا و احتمال افزایش سفر افزود: دستورالعمل ابلاغی به میراث فرهنگی در خصوص نحوه فعالیت خانه مسافرها تحت قرار داد با یک شرکت گردشگری واجد شرایط با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی باید سریع‌تر اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه در بحث ساماندهی خانه مسافرها اقدام سلبی و ایجابی باید مد نظر باشد؛ اضافه کرد: در این زمینه، با دو موضوع مواجه هستیم؛ یکی مشکل سو استفاده از خانه مسافرها و جلوگیری از موارد تخلف و خلاف قانون است مشکل دوم بحث ضرورت ساماندهی فعالیت درست و قانونمند آنهاست.

این مسئول یادآور شد: ابتدا بحث ساماندهی و ایجاد بستر مناسب جهت فعالیت قانونمند خانه مسافرها باید فراهم و تسهیل گردد سپس با هر گونه فعالیت غیر مجاز و خارج از این ضوابط برخورد قانونی با هماهنگی مرجع قضائی و پلیس انجام پذیرد.

فرماندار همدان افزود: مشکلات مالکان و فعالان خانه مسافرها نیز در این خصوص، باید شنیده شود تا برای فعالیت قانونمند آنها ضوابط سخت گیرانه ای اعمال نشود و کار ساماندهی به نتیجه برسد.

گفتنی است، در این نشست که با حضور مدیرانی از میراث فرهنگی، مرجع قضائی، نیروی انتظامی، شهرداری، اتحادیه مشاورین املاک و سازمانهای مردم نهاد فعال در بخش گردشگری برگزار شد وضعیت فعالیت خانه مسافرها، مشکلات و راهکارهای پیشنهادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

کد خبر 5496536

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =