برنامه جدی دولت برای بکارگیری نخبگان در دستگاههای اجرایی

زنجان-معاون رئیس جمهور گفت: دولت برنامه جدی و عملیاتی برای بکارگیری نخبگان در دستگاه های اجرایی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، میثم لطیفی ظهر دوشنبه در شورای اداری و راهبری توسعه مدیریت استان زنجان با بیان اینکه برای توسعه کشور و رفع چالش‌ها نیازمند استفاده از نخبگان در بدنه اجرایی کشور هستیم، گفت: دولت برنامه جدی و عملیاتی برای بکارگیری از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی دارد.

وی افزود: جابجایی بین دستگاهی کارکنان برای تأمین نیروی انسانی در بخش‌های مختلف را در دستور کار داریم و زمینه این موضوع از طریق سامانه «کارمند ایران» برای اعلام نیاز و مازاد بر نیاز نیروی انسانی برای دستگاه‌های اجرایی فراهم شده است.

لطیفی با بیان اینکه عدالت محوری، بهره وری و رشد و جلب رضایت عامه و مردم پایه بودن از مؤلفه‌های الگوی حکمرانی ایرانی – اسلامی است، ادامه داد: تصمیم گیری در خصوص نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی تابع پیش بینی و آینده پژوهی نیز هست و افق چند سال آینده را باید در تأمین نیروی انسانی مد نظر داشته باشیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با تاکید بر لزوم تلاش برای تحقق دولت هوشمند و حکمرانی الکترونیک، گفت: حکمرانی بدون داده‌ها و اطلاعات دقیق و شفاف، ممکن نیست ولی الگوهای ما همچنان سنتی است.

لطیفی با بیان اینکه الگوی حکمرانی ما بروکرات زده است و باید این الگو را عوض و نقش مردم را در اداره امور پررنگ کنیم، گفت: باید به سمت الگوی اسلامی – ایرانی خودمان برویم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه در دولت دنبال جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی هستیم، افزود: گریزی از بهره گیری از نیروهای نخبه انقلابی در دستگاه‌های اجرایی نداریم.

لطیفی از اختصاص شناسه یکتا برای همه کارکنان بر اساس قانون بودجه امسال خبر داد و افزود: این در واقع یک حساب مجازی است که میزان پرداختی‌ها به همه حساب‌های بانکی افراد از طریق آن قابل رصد است.

وی ادامه داد: برای ساماندهی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت یک بخش مربوط به بحث نظارت است و یک بخش هم مربوط به الگوهای پرداخت است که باید در این خصوص هم تدبیرهایی داشته باشیم.

کد خبر 5497323

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =