عصمت مومنی معاون کتابخانه ملی شد

علیرضا مختارپور در حکمی عصمت مؤمنی را به‌عنوان معاون کتابخانه ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تکریم و معارفه معاون کتابخانه ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی با حضور علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، فریبرز خسروی معاون سابق کتابخانه ملی، عصمت مؤمنی معاون کتابخانه ملی ایران، هوتن والی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع، محمدجواد جعفریان معاون اسناد، محمد هادی ناصری مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل و جمعی از معاونان و مدیران سازمان برگزار شد.

علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با قدردانی از زحمات فریبرز خسروی معاون پیشین کتابخانه ملی ایران و نقش وی در تقویت فعالیت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی، تاکید بر انتخاب مؤمنی را تحصیل در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی برشمرد و ابراز امیدواری کرد این انتخاب موجب شود تا فعالیت‌های دانشگاهی و پژوهشی و فعالیت‌های کتابخانه‌ ای به یکدیگر نزدیک شوند.

وی ادامه داد: خسروی نقش کلیدی در شکل گیری این سازمان داشته است و گواه این سخن هم شاگردان و پژوهشگرانی است که از جهت علمی و یا تجربی نزد ایشان آموزش دیده‌اند. از همین رو در طول دهه‌های مختلف فعالیت در این سازمان، نقش مهمی در پرورش نیروی انسانی داشته است. سوابق فعالیت وی نشان می دهدکه او فردی در زمره فرهیختگان، اندیشمندان، بزرگان حوزه کتابداری و علم اطلاعات و دانش شناسی کشور است و تدین، سوابق تعهد و معرفت دینی و فرهنگی او بر کسی پوشیده نیست.

در ادامه این نشست، خسروی معاون سابق کتابخانه ملی با تأکید بر این که کتابخانه‌های ملّی در دنیا، ویترین فرهنگی کشورها به شمار می‌روند، گفت: این سازمان از جهت میراثی، مرجعیت و اطلاع رسانی نقش مؤثر و کلیدی در کشور برعهده دارد و اطمینان دارم سازمان اسناد و کتابخانه ملّی در سایه دلسوزی، تدبیر و تخصص عصمت مؤمنی، می‌تواند نقش وسیع‌تر و مؤثرتری در جامعه ایفا کند.

معاون سابق کتابخانه ملّی ایران با اشاره به مرجعیت سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران افزود: کتابخانه ملی ایران به عنوان مادر کتابخانه‌های کشور باید ابزارهای لازم شامل شیوه‌ها، روش‌ها و استانداردها را برای سایر کتابخانه‌ها تعریف کند.

خسروی ادامه داد: به اعتقاد بنده، کتابداری در ایران از جهت روشمندی، در سطح منطقه دارای رتبه برتر است، زیرا در کتابخانه ملی بحث پژوهش مطرح است و در این حوزه اصطلاحنامه‌ها، سرعنوان‌های موضوعی و انواع استانداردهای لازم تولید شده است.

در ادامه این مراسم عصمت مؤمنی معاون کتابخانه ملّی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران، ضمن قدردانی از رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران برای اعتماد در واگذاری این مسئولیت به وی، گفت: کتابخانه ملّی ایران مأموریت‌های متنوعی دارد، زیرا از یکسو تخصصی‌ترین مظهر تجلی اطلاعات و دانش در حوزه کتابداری و علوم اطلاع رسانی است و از سوی دیگر مجموعه‌ای مدنی و مردمی به شمار می‌رود.

مؤمنی گفت: کتابخانه ملّی ایران به نمایندگی از مردم کشورمان در عرصه ملّی و بین المللی تلاش می‌کند تا امر مطالعه و اعتلای فرهنگی ایرانی و اسلامی را تسهیل کند و امیدوارم بتوانیم در پیشبرد اهداف کلان کتابخانه ملّی از ظرفیت متخصصان، اساتید، دانش آموختگان داخل و خارج این سازمان بهره مند شویم و در جهت شبکه سازی حرفه ای استفاده کنیم.

مدیریت گروه علم اطلاعات و دانش شناسی، مدیریت برنامه ریزی و نظارت فرهنگی و مدیرکل اموراجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی از جمله سوابق اجرایی مؤمنی است.

کد خبر 5501783

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =