فرو رفتن وزنه‌برداری در گرداب مشکلات/ سکوت وزارت و تنهایی مرادی

یکی از پرافتخارترین رشته‌های ورزشی ایران در المپیک در حالی ماه‌های اخیر را پشت سر گذاشت که اهالی آن مجموعه‌ای از اتفاقات ناامیدکننده و عجیب را در میان سکوت وزارت ورزش تجربه کرده‌اند!

به گزارش خبرنگار مهر، وزنه برداری ایران طی سالهای اخیر بارها شاهد روزهای پر فراز و نشیبی بوده که گاهی اوقات شیرینی افتخارآفرینان میادین جهانی و المپیک را به کام اهالی ورزش تلخ کرده است. هر چند موج اتفاقات بد و ناگوار این رشته المپیکی بارها آمده و از صحنه ورزش کشورمان رد شده، اما انگار این بار دریای طوفانی وزنه‌برداری ایران خیال آرامش ندارد و هر روز نیز بر وخامت اوضاع افزوده می‌شود.

بی تردید اتفاقات اخیر از برکناری علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری به دلیل حکم بازنشستگی آغاز شد که وی بعد از مدتی توانست با جلب نظر وزارت ورزش و و بدون آنکه توضیحی در مورد دلایل بازگشت او داده شود، دوباره به رأس امور فدراسیون بازگردد. اتفاقی که به عقیده کارشناسان باعث شد رئیس برکنار شده بر خلاف بسیاری از ماده‌ها و تبصره‌های قانونی، مجدداً بر صندلی ریاست تکیه زند.

بسیاری از منتقدان علی مرادی و سیاست‌های سختگیرانه او در فدراسیون معتقد بودند وزارت ورزش در این میان نقشی خنثی و سوال برانگیز ایفا کرده و بنا بر دلایلی مبهم تصمیم گرفته، رئیس بازنشسته دوباره بر امور وزنه برداری ایران ریاست کند.

البته مصائب وزنه‌برداری با پناهندگی یکی از ملی پوشان دختر اعزامی به رقابت‌های جهانی جوانان در یونان آغاز شد و سپس با مهاجرت یکی دیگر از بانوان ملی پوش کشورمان ادامه یافت. جالب اینکه فدراسیون و رئیس بازنشسته اش در کوران انتقادات، باز هم از گزند هر توجیه و پاسخ‌دهی به متولیان ورزش و اهالی وزنه برداری مصون ماند.

فرو رفتن وزنه‌برداری در گرداب مشکلات/ سکوت وزارت و تنهایی مرادی

اما سریال پر فراز و نشیب فدراسیون وزنه برداری به همین جا ختم نشد و این بار اردوی نوبت به تیم ملی بزرگسالان رسید که مرکز حوادث جدید این رشته لقب گیرد. جایی که ملی‌پوشان اردونشین به دلیل آنچه امکانات و کاستی‌های معمول اردو عنوان شد از ادامه تمرینات دست کشیده و عزم ترک اردو کردند.

در ادامه نیز محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی در حمایت از شاگردانش، سکوتش را شکست و در تأیید خواسته اردونشینان به کمبودهای موجود و بی توجهی‌های فدراسیون اشاره کرد که در نهایت با حکم شتاب زده علی مرادی از سرمربیگری کنار گذاشته شد!

البته اردونشینان تیم ملی همچنان طی روزهای اخیر بر خواسته‌های خود اصرار ورزیده و بیانیه‌ای با مضمون «پشت یکدیگر را خالی نمی کنیم» صادر کردند تا نشان دهند عزم‌شان را برای تغییر این وضعیت جزم کرده اند.

در این میان آنچه بیش از هر چیز باعث تعجب اهالی و کارشناسان وزنه برداری شده، سکوت شائبه برانگیز وزارت ورزش است که هیچ واکنشی به این اتفاقات نداشته اند و خود را مطیع تصمیمات علی مرادی می دانند.

علی مرادی که مدیری سرد و گرم چشیده است خوب می داند که اگر این روند ادامه پیدا کند وزنه برداری ایران بیشتر از قبل در گرداب مشکلات فرو خواهد رفت و این صورت بیرون کشاندن آن و بازگرداندن به شرایط نرمال کار سخت و دشواری خواهد بود.

کد خبر 5507205

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha