لزوم تقویت انگیزه کارفرمایان برای به کارگیری معلولان

مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی گفت: روی خوش جامعه نسبت به معلولان مهم است تا قدرت رقابت فرد در کنار دیگر افراد جامعه را بالا ببریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، رامین رضایی، در نشست تخصصی مراکز پشتیبانی شغلی (SE) کشور، افزود: اشتغال معلولین نکته مهمی است که از طرف ریاست سازمان بهزیستی نگاه ویژه و با حساسیتی به آن می‌شود چراکه می‌دانیم اشتغال موضوع مهمی است.

وی ادامه داد: توانبخشی به این معنا است که مجموعه اقدامات هدفمندی را به منظور ارتقا جسمی و روانی افراد معلول انجام دهیم که اگر ما بهترین اقدامات توانبخشی را هم انجام دهیم، این فرد توانمند نمی‌شود.

وی افزود: زمانی افراد توانمند می‌شوند که مشارکت آنها در فعالیت‌های اجتماعی افزایش یابد که اگر این اتفاق بیافتد، در انجام وظایف خود به خوبی تلاش کرده‌ایم و توانمندی فرد بالفعل شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: در امر اشتغال در کنار همه‌ی این موارد روی خوش جامعه نسبت به این افراد هم مهم است تا قدرت رقابت فرد در کنار دیگر افراد جامعه را بالا ببریم که این اشتغال صدقه‌ای نبوده و با توانمندی خود طرف ایجاد شده است.

وی همچنین یادآور شد: زمانی که شما برنامه‌ای برای اقدامات خود دارید، سه مرحله را باید انجام دهید؛ درجه‌ی اول مانیتورینگ است یعنی بر انجام کارها نظارت داشته باشید، بحث بعدی ارزیابی است که اقدامات ما درست انجام شوند و آخرین اقدام این است، کاری که درست انجام می‌شود، هدف گذاری شده است یا نه یعنی اثربخشی خود را داشته و ما را به هدف گذاری اولیه نزدیک کرده است یا نه.

وی در ادامه بیان کرد: اهداف برنامه‌ها را نمی‌توان تغییر داد و تنها چیزی که مطرح است، داشتن استراتژی است که هدف‌گذاری شود و موفقیت ما به هدف گذاری درست و راه رسیدن به آن بستگی دارد.

مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی گفت: هدف گذاری یکی از اساسی‌ترین بخش هر برنامه‌ای است که انتخاب روش هم بسیار مهم است؛ بنابراین در این نشست تبیین می‌کنیم که برنامه‌ریزی ما درست بوده و به اهداف نزدیک شده است یا نه اما مهم است که راه را درست رفته باشیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در مراکز فراوانی روزانه رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: تسهیل دستیابی به شغل پایدار در توان‌خواهان، انجام مراحل آماده سازی و اشتغال افراد معلول، کمک به حضور افراد معلول برای کار در کنار سایرین، پیگیری مراحل استخدام پس از اشتغال، افزایش مشارکت فرد دارای معلولیت در محیط کار و تقویت انگیزه کارفرمایان برای بکارگیری فرد معلول واجد شرایط کار از اهداف ایجاد این مراکز است.

کد خبر 5531864

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha