افزایش زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی

مشهد ـ معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: بر اساس آخرین ارزیابی، ۱۶ هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند، که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهره شاهرودی اظهار کرد: بر اساس آخرین ارزیابی، ۱۶ هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند، که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۵۰۰ نفر افزایش داشته است.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر هیچ بانوی خودسرپرست یا سرپرست خانوار پشت نوبت حمایت در بهزیستی خراسان رضوی وجود ندارد و همه‌ی افراد واجد شرایط، تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی افزود: این در حالی است که حدود ۲ هزار نفر از افرادی که پیش از این تحت پوشش بوده‌اند از طریق بازتوانی، استقلال معیشتی، ازدواج و سایر روش‌های توانمندسازی، از پوشش بهزیستی خارج شده‌اند.

شاهرودی گفت: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از این زنان از بیمه درمانی و بازنشستگی برخوردار هستند.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه در خصوص بیمه‌های تکمیلی زنان سرپرست خانوار، مذاکراتی با یکی از نهادهای حاکمیتی صورت گرفته است گفت: امیدواریم با همکاری این نهاد و تأمین اعتبار لازم از سوی آن‌ها ۱۸۰ نفر از بانوان تحت پوشش که نیاز به درمان دارند را از بیمه‌ی تکمیلی درمان برخوردار کنیم.

وی گفت: متأسفانه به دلیل خشونت‌های خانگی، طلاق، استقلال زودهنگام دختران جوان و برخی رویدادهای طبیعی مانند بیوه شدن زنان به جهت فوت همسر، تعداد زنان سرپرست خانوار در حال افزایش است و امیدواریم اعتبارات مورد نیاز برای توانمندسازی این طیف وسیع، تأمین شود.

شاهرودی از نیکوکاران خواست همت و تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند و ادامه داد: اشتغال، استقلال اقتصادی، ازدواج، کارآفرینی و دانش‌آموختگی از روش‌های توانمندسازی و مستقل شدن این بانوان و جدا شدن آن‌ها از پوشش سازمان‌های حمایتی است که خیرین عزیز می‌توانند با حمایت خود، شرایط این استقلال را فراهم کنند.

کد خبر 5552290

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha