همکاری راهبردی نیروهای مسلح ایران و عراق ضروری است

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی امنیت ایران و عراق را گره خورده در هم دانست و گفت: همکاری راهبردی میان دو ملت و نیروهای مسلح ایران و عراق ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، سپهبد ستاد مزهر محسن العلاق رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق صبح امروز از دانشگاه عالی دفاع ملی کشورمان بازدید کردند.

رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق در دیدار با سردار احمدی مقدم فرمانده دانشگاه عالی دفاع ملی طی سخنان با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین علیه السلام و با تشکر از فرمانده دانشگاه عالی دفاع ملی برای میزبانی از هئیت عراقی گفت: ملت ایران و عراق دو ملت دوست و برادر هستند که از دیرباز با هم ارتباطی تنگاتنگ دارند.

وی ادامه داد: ما در راستای اجرای یادداشت تفاهمی که امسال بین دو دانشگاه دفاع ملی ایران و عراق امضا شد این سفر انجام شد تا بتوانیم از تجارب دو طرف در قالب همکاری‌های مشترک استفاده بیشتری ببریم و بتوانیم همکاری‌های دوجانبه را توسعه بیشتری دهیم.

سپهبد مزهر محسن العلاق تصریح کرد: این دیدار نشانه عمق روابط میان دو کشور دوست و همسایه ایران و عراق است که در حوزه‌های مختلف ازجمله مبارزه با داعش همکاری نزدیکی داشته‌اند.

وی با اشاره به بازدید خود از دانشگاه عالی دفاع ملی ایران گفت: این دانشگاه، از ساختار بسیار با کیفیتی برخوردار است و درواقع دانشگاهی است که در حوزه تدوین دستاوردها و تعیین سیاست‌ها نقش دارد و برای ما موجب افتخار است که با این دانشگاه یک یادداشت تفاهم امضا کنیم که بتوانیم همواری‌های خوبی را داشته باشیم.

رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق گفت: دانشگاه دفاعی جمهوری عراق در واقع مشغول تدریس تاکتیک اصول جنگ است و دارای مرکز تحقیقات راهبری برای حل بحران‌های کشور است.

سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده دانشگاه عالی دفاع ملی نیز در این دیدار طی سخنانی، اظهار داشت: یادداشت تفاهمی بین ما و دانشگاه دفاع ملی عراق امضا شد و سفر امروز در راستای پیگیری این تفاهم نامه است، تا بتوانیم با همکاری هم کارهای بیشتری انجام دهیم.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی کشور مان امنیت ایران و عراق را گره خورده در هم دانست و گفت: حضور بیگانگان در منطقه و گسترش داعش و تروریست‌ها مشکلات بسیاری را برای کشور همسایه ما عراق به وجود آورد که طبیعتاً تأثیرات آن در کشور ما هم می‌توانست باشد که با همکاری راهبردی هر دو ملت و نیروهای مسلح دو کشور، عزیزان مان در عراق بر این بحران غلبه کردند، این همکاری‌ها و همراهی‌ها می‌تواند موجب پیشگیری از چنین مشکلاتی در منطقه شود.

کد خبر 5562149

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha