لزوم ارزش‌گذاری رسانه‌ها/ آزادی مطبوعاتی بهانه نقد مغرضانه نباشد

اردبیل-مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: کشورهای توسعه یافته در دنیا در کنار سایر ارکان و اهداف خود به خوبی به ارزش‌گذاری رسانه پایبند بوده و این مهم در کشور ما نیز باید فراگیر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم علایی بعد از ظهر یکشنبه با حضور در خبرگزاری مهر به بهانه روز خبرنگار به آزادی مطبوعاتی در کشور اشاره و اظهار کرد: در هیچ کجای جهان به اندازه کشور ما آزادی مطبوعاتی و رسانه حاکم نیست و شاید همین موضوع در سال‌های اخیر سبب شده تا برخی نقدهای سازنده جای خود را به نقدهای مغرضانه داده و معنای همکاری و همدلی بین دولت، مردم و رسانه را فلج کند.

وی با اشاره به اینکه رسالت خبرنگاران و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی است، اداره کل استاندارد را از این رسالت غیرمنفک دانست و گفت: رسالت اصلی و وظیفه خطیر اداره کل استاندارد استان اردبیل اطلاع‌رسانی در حوزه سلامت و ایمنی مردم بوده و اهداف کوتاه و بلند مدت این اداره کل جز با همراهی رسانه‌ها هرگز به ثمر نخواهد نشست.

مدیرکل استاندارد استان با تاکید بر اهمیت انعکاس واقعیت‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی به مردم تصریح کرد: بسترسازی برای نقد سازنده باید از سوی جوامع و دولت‌ها برای رسانه‌ها فراهم بوده و زمینه ارائه انتقاد و راهکارها از عملکرد دولت و نهادهای دولتی ایجاد شود اما نباید با غلو و بزرگنمایی از این فضا علیه دولت استفاده کرد.

علایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص وجود و بروز مشکلات در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی افزود: مقام معظم رهبری نیز به این مسئله اقرار داشتند که ما در عین حال که از اسلام ناب محمدی پیروی می‌کنیم اما دچار مشکلات بسیاری هستیم که این مشکلات جز با روشنفکری و وحدت ملی برطرف نخواهد شد.

لزوم ارزش‌گذاری رسانه‌ها/ آزادی مطبوعاتی بهانه نقد مغرضانه نباشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اخلاق‌مداری مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی و رفتار شایسته آنها اشاره کرد و یادآور شد: اگر امروز ما بسیاری از جوانان خود را در حوزه‌های مختلف که قهرمانان و سرمایه‌های ملی ما هستند از دست می‌دهیم در نتیجه رفتار نامناسب با این مردم و این قهرمانان هست چرا که هیچ قصوری در نظام و ارکان آن وجود ندارد.

تندیس سرمایه‌گذاران اردبیل طراحی شود

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با اشاره به پیشنهاد خود مبنی بر طراحی و ساخت تندیس سرمایه‌گذاران بزرگ استان اردبیل و نصب آن در نقاط مختلف شهر اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی ما در تمام مناصب و جایگاه‌ها ارتقای سطح تولید ملی و کیفی‌بخشی به روند زندگی مردم است که در این راستا باید قدردان سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بود.

علایی خاطرنشان کرد: اگر امروز مشکلات تولیدکننده و سرمایه‌دار با سعه صدر و رفتار مدیران همراه با حفظ کرامت انسانی طرح و برطرف نشود ما نمی‌توانیم منتظر فردایی روشن در استان اردبیل باشیم چرا که گوش دادن به مشکلات تولیدکنندگان و برطرف کردن آن‌ها نه لطف اضافی که وظیفه اصلی و بزرگ مدیران و مسئولان است.

وی با تمجید از عملکرد دولت در راستای حفظ استاندارد در حوزه عرضه، فروش و صادرات گفت: سازمان ملی استاندارد یک شورای عالی استاندارد دارد که ۱۷ سال بود تشکیل نمی‌شد و به فاصله ۲ ماه پس از تشکیل دولت فعلی این شورا مجدد فعالیت خود را آغاز کرد و این نشان از نگاه وسیع دولت به حوزه سلامت و ایمنی مردم است و انصاف نیست از چنین عملکردی نقد غیرمنصفانه داشت.

لزوم ارزش‌گذاری رسانه‌ها/ آزادی مطبوعاتی بهانه نقد مغرضانه نباشد

این مسئول همچنین عنوان کرد: مادامی که نقد از عملکرد دولت و مسئولان از سوی مردم و رسانه‌ها در چارچوب و با نگاه منصفانه نباشد هیچ خروجی حاصل نشده و در نقطه مقابل جامعه ما و سرمایه‌های انسانی ما تنها متضرران این مسئله خواهند بود.

کد خبر 5563236

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha