۲۹ مرداد ۱۴۰۱، ۱۴:۱۹

محمد پولادگر تاکید کرد:

تعیین تکلیف «تاج» به وزارت ربطی ندارد/دنبال تعویق انتخابات نیستیم

تعیین تکلیف «تاج» به وزارت ربطی ندارد/دنبال تعویق انتخابات نیستیم

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: ماجرای تایید یا رد صلاحیت مهدی تاج برای فدراسیون فوتبال در حیطه اختیارات وزارت ورزش نیست و دلیل ندارد ما به این موضوع ورود کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمع عمومی و سالیانه فدراسیون تنیس روی میز امروز شنبه به ریاست محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در پایان این مجمع پولادگر نسبت به بازنشستگی سه نفر از اعضای مجمع کمیته ملی المپیک و احکام آن که به تازگی صادر شده است، اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: اداره کل منابع انسانی وزارت ورزش این کار را انجام داده است. البته تا زمانیکه حکم رسمی آنها اعلام نشده باشد فکر می‌کنم مانعی برای حضور در مجمع نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در مورد اینکه احکام این افراد در اختیارشان گذاشته شده است هیچ اطلاعی ندارم، در مورد محمد علیپور و اینکه عنوان شده موضوع بازنشستگی وی از اتوماسیون داخلی وزارت ورزش برداشته شده و او به کار بازگشته است هم اظهار بی اطلاعی کرد و ادامه داد: همه این اتفاقات طی یکی دو روز گذشته رخ داده است. هیچ یک در حوزه کاری من نبوده به همین دلیل اطلاعی ندارم.

این معاون وزیر ورزش با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات نشانه دموکراسی و آرام بودن همه چیز است، تاکید کرد: در جایگاه خود تمام تلاشم را می‌کنم که انتخابات کمیته ملی المپیک در زمان مقرر برگزار شود. برگزار نشدن انتخابات تبعات زیادی دارد بنابراین همه باید کمک کنیم انتخابات سر موعد برگزار شود.

پولادگر همچنین در مورد وضعیت مدیریت فدراسیون بدمینتون و نتیجه صدور حکم سرپرستی برای محمدرضا پوریان یا عدم صدور آن نیز توضیح داد و گفت: تعداد اعضای المپیکی مجمع کمیته باید بیشتر از غیر المپیکی‌ها باشد. البته با حضور دو سوم اعضا مجمع رسمیت پیدا می‌کند اما بیشتر بودن المپیکی‌ها شرط اعتبار مجمع است. تلاش می‌کنیم این اتفاق بیفتد. دوره ریاست فدراسیون بدمینتون تمام شده و در همین هفته سرپرست آن را مشخص می‌کنیم.

وی در مورد فدراسیون سوارکاری هم اینچنین گفت که امروز طی جلسه‌ای تکلیف این فدراسیون و انتخاباتش که از طرف وزارت ورزش رسمیت پیدا نکرد، مشخص می‌شود.

معاون وزیر ورزش در عین حال تاکید کرد: اگر تعداد اعضای المپیکی مجمع کمیته از غیرالمپیکی ها بیشتر باشد مانعی نیست و اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

«در صورت عدم برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک توپ به زمین وزارت ورزش و جوانان نخواهد افتاد؟»، این پرسشی بود که پولادگر در واکنش به آن گفت: این نهایت کم لطفی است. می‌دانم بعضی‌ها به این روال عمل می‌کنند. اگر انتخابات کمیته المپیک در موعد مقرر برگزار می‌شد هیچ کدام از این مشکلات رخ نمی‌داد. در آن مقطع دو، سه فدراسیون داشتیم که نمی‌توانستند شرکت کنند و فدراسیون‌هایی که امروز به سرپرستی رسید در آن زمان مشکلی نداشتند.

«منظور شما از کم لطفی اظهارات صالحی امیری و انتقادات او به وزارت ورزش و جوانان است؟»، وی همچنین در پاسخ به این سوال گفت: منظورم فرد خاصی نیست و هر کسی که توپ را به زمین وزارت ورزش بیندازد کم لطفی می‌کند. ما دی ماه سال گذشته می‌توانستیم انتخابات را برگزار کنیم.

فدراسیون شمشیربازی دیگر موردی بود که پولادگر در رابطه با آن، سرپرستی باقرزاده و نقش فدراسیون جهانی در تعویق انتخاباتش و تاکید اساسنامه بر سه دوره ریاست افراد (باقرزاده سه دوره ریاست در کارنامه دارد)، گفت: منتظر فدراسیون جهانی نمی‌مانیم و انتخابات این رشته را نیز برگزار می‌کنیم. سه دوره ریاست افراد هم یک قاعده است که البته در تلاش برای اصلاح آن هستیم. طبق قانون باقرزاده نمی‌تواند در انتخابات شرکت داشته باشد اما با موافقت وزیر، تا زمان انتخابات سرپرست فدراسیون است.

این مقام مسئول در وزارت ورزش با اشاره به کارشکنی‌هایی که در مورد شرایط فدراسیون ژیمناستیک انجام شده است، خاطرنشان کرد: پیگیر این موضوعات هستیم اما فکر می‌کنم فردا زمان ثبت نام کاندیداهای ژیمناستیک مشخص شود.

وی همچنین صحبت‌های مطرح در مورد اینکه ایمیل فدراسیون در اختیار رئیس پیشین فدراسیون ژیمناستیک است و به همین دلیل امکان ارتباط با فدراسیون جهانی وجود ندارد را تأیید کرد و گفت: البته ما از طریق نهادهای نظارتی ورود کردیم که ایمیل را بگیریم اما متأسفانه هیچگونه همکاری نکردند و این در حالی است که دوره آنها تمام شده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در ادامه به پرسش مطرح در مورد فدراسیون فوتبال پاسخ داد. وی در مورد بالاگرفتن بحث حضور مهدی تاج در انتخابات این فدراسیون و موضع وزارت ورزش و اینکه آیا اقداماتی برای عدم حضور مهدی تاج در انتخابات انجام شده است، گفت: نمی‌دانم چرا باید برای عدم حضور تاج در انتخابات تلاش داشته باشیم. در ایران نهادهای نظارتی و سیستم قضائی داریم و اگر کسی جرمی مرتکب شده باشد، آنها باید حکم بدهند. وزارت ورزش در جایگاه حکم نیست.

«تهدید مجلسی‌ها مبنی بر اینکه در صورت راه پیدا کردن مهدی تاج به انتخابات وزیر به مجلس فراخوانده می شود» موضوع دیگری بود که پولادگر در رابطه با آن تصریح کرد: اگر تاج به انتخابات راه پیدا کند مربوط به دکتر سجادی و وزارت ورزش است؟ تأیید صلاحیت فدراسیون فوتبال را ما انجام نمی‌دهیم، کمیته‌ای فعال است که آنجا تأیید صلاحیت انجام می‌شود. نهادهای نظارتی بررسی می‌کنند و آنها نیز تأیید صلاحیت می‌کنند.

پولادگر در واکنش به پرسشی که در مورد دوومیدانی و عملکرد ضعیف نمایندگانش در بازی‌های اسلامی مطرح شد، گفت: دو روز است که بازی‌ها تمام شده است. از امروز به بررسی عملکرد فدراسیون‌ها می‌پردازیم تا اگر اصلاحی نیاز است انجام بدهیم.

کد خبر 5567772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha