برگزاری مجمع فدراسیون تنیس روی میز در غیاب نماینده کمیته المپیک

مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تنیس روی میز با حضور معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و در غیاب نماینده کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تنیس روی میز صبح امروز شنبه در محل آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک و به ریاست سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و با حضور مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون برگزار شد.

آرش فرهادیان سرپرست دفتر امور مشترک فدراسیون ها، سیما لیموچی نماینده کمیته ملی پارالمپیک از دیگر اعضای حاضر در این مجمع بودند در حالیکه نماینده کمیته ملی المپیک در این مجمع غایب بود.

ارائه گزارش عملکرد فدراسیون بخش ابتدایی مجمع بود که توسط مهرداد علی قارداشی انجام شد. همچنین حسابرس مستقل، خزانه‌دار و بازرس گزارش مربوط به حوزه فعالیت خود را ارائه کردند که همگی به تایید اعضای حاضر رسید.

طبق گزارش های مالی ارائه شده، فدراسیون تنیس روی میز طی سال گذشته ۴.۲ میلیارد تومان از وزارت ورزش، ۱.۳۸ میلیارد تومان از کمیته المپیک و بیش از ۵۰۰ میلیون از کمیته پارالمپیک دریافت کرده است. ضمن اینکه تاکید شد که فدراسیون بدهی مالی ندارد.

در این مجمع همچنین در مورد اساسنامه فدراسیون ها بحث شد. در این زمینه پولادگر در واکنش به درخواست یکی از اعضای مجمع که متقاضی بازبینی و اصلاح موارد غیرمنطقی اساسنامه شد، گفت: نباید کلی گویی صورت بگیرد. وی عنوان کرد: حتماً نواقص وجود دارد و برطرف می‌شود، خوب است که همه در شرایط فعلی که اساسنامه پس از بیست سال تغییر کرده، همراهی لازم را داشته باشند.

در پایان مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تنیس روی میز پولادگر از عملکرد این فدراسیون ابراز رضایت کرد و گفت: خدا را شاکریم که تنیس روی میز به حرکت افتاده و در شرایط خوبی بسر می برد. امتیاز تنیس روی میز این است که می‌تواند در میان خانواده‌ها جایگاه ویژه‌ای پیدا کند.

وی اشاره ای به کرسی های بین المللی تنیس روی میز داشت و خاطرنشان کرد: اتفاقات خاصی در این دوره یکساله افتاده است. ما دو کرسی مهم یعنی دبیرکلی آسیا و عضویت در هیات رئیسه فدراسیون جهانی کسب کرده ایم. البته که نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که دبیرکل آسیا نگاه خاصی به ایران داشته باشد، اما انتظار داریم که به توسعه این رشته کمک کند.

معاون وزیر ورزش با اشاره به افتخارات در رده‌های سنی پایه و اینکه این موضوع اتفاق خوبی است، ادامه داد: موفقیت در این رده کمتر دیده می‌شود اما این نباید باعث شود که به این رده توجهی شود. البته که در وزارت ورزش توجه لازم صورت می‌گیرد و شخص وزیر ورزش نیز تقدیری را در این باره انجام داد. باید ابن ورزشکاران موفق در رده‌های پایه را حفظ کرد تا در رده بزرگسالان نیز موفق شوند.

پولادگر با بیان اینکه تنیس روی میز مورد حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است، تصریح کرد: فکر می‌کنم تنیس روی میز در کلکسیون افتخارات خود، مدال المپیک را کم دارد. این کار مشکلی است، ولی به آن امید داریم. ما هم نهایت تلاش خود برای حمایت از این رشته را به کار می‌گیریم.

کد خبر 5567736

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha