۹۲ درگیری در کرانه باختری و ۱۶ عملیات تیراندازی

در طول هفته گذشته، ۹۲ درگیری، ۱۶ عملیات تیراندازی و ۱۷ مورد پرتاب مواد منفجره در چندین منطقه ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، در هفته گذشته کرانه باختری شاهد تشدید عملیات مقاومت بود که در این عملیات ۴ فلسطینی شهید و تعدادی از نظامیان و شهرک نشینان صهیونیستی کشته و زخمی شدند. در طول هفته، ۹۲ نقطه درگیری، ۱۶ عملیات تیراندازی و ۱۷ مورد پرتاب مواد منفجره در چندین نقطه ثبت شده است.

دیروز (جمعه) ۱۷ نقطه درگیری را در قدس اشغالی، نابلس، قلقیلیه، الخلیل، بیت لحم و رام الله شاهد بودیم.

جوانان فلسطینی در روستای عبود واقع در رام الله و بیت عمر در شمال الخلیل به سمت نیروهای اشغالگر کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

روز پنجشنبه، «عدی تراد صلاح» جوان ۱۷ ساله فلسطینی در کفر دان جنین بر اثر گلوله‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسید. همچنین ۱۳ نقطه درگیری در الخلیل، اورشلیم، جنین، قلقیلیه و نابلس ثبت شده است.

رزمندگان مقاومت ۴ حمله تیراندازی را با هدف قرار دادن شهرک «کرمل» در الخلیل، سایت نظامی سالم و نیروهای اشغالگر در کفر دان و جبع در جنین انجام دادند.

جوانان فلسطینی مواد منفجره و کوکتل مولوتف را به سوی نیروهای اشغالگر که به روستای کفر دان در جنین و شهر عزون در قلقیلیه یورش برده بودند، پرتاب کردند.

در حمله تیراندازی که شهرک صهیونیستی کرمل در الخلیل را هدف قرار داد، یک شهرک نشین صهیونیستی زخمی شد.

روز چهارشنبه دو رزمنده مقاومت احمد ایمن عابد (۲۳ ساله) و عبدالرحمن هانی عابد (۲۴ ساله) اهل کفر دان پس از انجام عملیات کماندویی در پاسگاه الجلمه جنین به شهادت رسیدند. این عملیات منجر به کشته شدن یک سرباز صهیونیستی و زخمی شدن حداقل دو نفر دیگر شد. همچنین ۱۵ نقطه درگیری در الخلیل، بیت لحم، جنین، نابلس و قلقیلیه در این روز ثبت شد.

رزمندگان مقاومت ۵ حمله تیراندازی انجام دادند که ایست بازرسی الجلمه، پاسگاه حواره، ایست بازرسی صره، جبل جرزیم و ایست بازرسی «دوتان» را هدف قرار دادند.

جوانان فلسطینی مواد منفجره را به سمت ایست‌های بازرسی نظامی الجلمه و دوتان در جنین پرتاب کردند.

روز سه شنبه ۱۱ نقطه درگیری در قدس اشغالی، الخلیل، رام الله، جنین، سلفیت و نابلس ثبت شده است. رزمندگان مقاومت ۳ حمله تیراندازی را با هدف قرار دادن نیروهای اشغالگر در ایست بازرسی الجلمه، اردوگاه آوارگان بلاطه و شهرک "شافی شمرون" انجام دادند.

جوانان مقاومت همچنین مواد منفجره را به سمت ایست بازرسی نظامی «عطاره» در رام الله و اردوگاه آوارگان بلاطه در نابلس پرتاب کردند.

روز دوشنبه ۹ درگیری در اورشلیم، الخلیل، رام الله، جنین و قلقیلیه ثبت شده است. پنج شهرک نشین در درگیری در روستای «التوانی» در نزدیکی شهرک «کرنی شمرون» و شهرک «بیت حورون» زخمی شدند.

جوانان فلسطینی یک عملیات تیراندازی را با هدف قرار دادن نیروهای اشغالگر در جنین و شهر اشغالی ابودیس در قدس اشغالی و کرانه باختری انجام دادند.

روز یکشنبه، حمد مصطفی ابوجلده (۲۴ ساله) در شهر جنین بر اثر شلیک گلوله نیروهای اشغالگر به شهادت رسید. رزمندگان مقاومت دو حمله تیراندازی را با هدف قرار دادن شهرک «حومش» و نیروهای اشغالگر در روستای «رمانه» در جنین انجام دادند.

جوانان فلسطینی همچنین مواد منفجره را به سوی نیروهای اشغالگر در روستای عبود در رام الله پرتاب کردند. آنها همچنین کوکتل مولوتف را به سمت اهداف اشغالگران و شهرک نشینان در نزدیکی «حوسان»، شهرک «کریات اربع» و شهرک «عوفرا» پرتاب کردند.

کد خبر 5591858

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha