افتتاح دانشکده سلامت اجتماعی در دانشگاه علوم توانبخشی

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی از افتتاح دانشکده سلامت اجتماعی و تصمیم هیات رئیسه در ترمیم هیات علمی دانشگاه و گسترش نیروی انسانی متخصص خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، هیات رئیسه دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، با حضور رئیس دانشگاه، معاونان و دیگر اعضاء، در سالن حوزه ریاست دانشگاه تشکیل جلسه داد.

دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با اشاره به برنامه هایی که دانشگاه طی دو ماه آینده در پیش دارد، گفت: قرار است که تفاهم نامه بین وزیر بهداشت و رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی برای واگذاری ۳۱ مرکز جامع توانبخشی ایثار بنیاد در مراکز استان ها، امضاء شود تا این مراکز با نظارت و اعتباربخشی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، خدمات توانبخشی به بیماران و نیازمندان سطح کشور ارائه بدهند.

وی افتتاح دانشکده سلامت اجتماعی، تجهیز بخش ایثار در مرکز روانپزشکی رازی جهت بهره برداری سریعتر ، تدوین و ارائه سند ملی توانبخشی به شورایعالی سلامت و امنیت غذایی و برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، را از برنامه های دانشگاه طی دو ماه آینده ذکر کرد.

خانکه از معاونان آموزشی و درمان دانشگاه خواست تا نسبت به آمادگی کامل دانشکده سلامت اجتماعی برای افتتاح رسمی آن و تجهیز مرکز ایثار در مرکز روانپزشکی رازی برای بهره برداری سریعتر و ارائه خدمات به بیماران، اقدام کنند.

همچنین جلسه مشترک معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با معاون آموزشی دانشگاه، مدیران زیرمجموعه این معاونت و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه، موارد مشترک بین دو معاونت با حضور رئیس دانشگاه و معاونان برگزار شد.

دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در مورد پرداخت تمام وقتی اساتید نیز گفت: هر چند که چالش های بسیاری برای پرداخت حقوق و مزایا همکاران داریم، اما تاکنون تلاش شده که تمام وقتی اساتید به طور منظم پرداخت شود.

وی با تبریک به دکتر حسین نجم آبادی مدیر گروه و رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه که از سوی فدراسیون سرآمدان علمی ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ سرآمد علمی کشور، معرفی شده است، برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون کرد و افزود: دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در میان کل دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت علوم، رتبه ۴۴ را کسب کرده است.

خانکه تصریح کرد که خوشبختانه دانشگاه ما مسیر توسعه را بخوبی طی می کند و طی یکی دو سال آینده توسعه آموزشی و پژوهشی دانشگاه را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به تصمیم هیات رئیسه دانشگاه در ترمیم هیات علمی دانشگاه و گسترش نیروی انسانی متخصص گفت: مقرر شده تا نسبت به جذب نیروهای نخبه دانشگاه به عنوان ضریب کا ، اقدام شود.

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با اشاره به شروع ترم جدید و عرض تبریک به این مناسبت، اظهار داشت: براساس آخرین تحقیقات ۳۰ درصد دانش آموزان و دانشجویان کشور دچار کم تحرکی هستند و با توجه به اینکه دانشگاه علاوه بر وجهه آموزشی، دارای وجهه فرهنگی نیز است، اساتید تلاش کنند که اوقات فراغت دانشجویان با برنامه های فرهنگی و ورزشی پر شود و از آنان مانند فرزندان خود مراقبت کنند.

وی گفت: اساتید راهنما نقش پررنگ تری داشته باشند و دانشجویان را سرگرم فرایندهای علمی و فرهنگی کنند چرا که مشاهده شده گروه هایی که اوقات دانشجویان خود را با برنامه های علمی و فرهنگی پر می کنند، کمترین مشکل را در میان دانشجویان خود دارند.

دکتر مسعود فلاحی خشکناب معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی از آغاز برگزاری دوره های فلوشیپ تحقیق و فناوری برای اعضای هیات علمی، گفت و تداوم آن را از برنامه های معاونت تحقیقات خواند.

کد خبر 5593987

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha