ظرفیت استانهای همجوار دریاچه ارومیه برای احیا به کار گرفته شود

ارومیه - رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: استان های همجوار دریاچه ارومیه از تمام امکانات و ظرفیت های موجود برای احیای آن بهره بگیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دادگستری آذربایجان غربی، ناصر عتباتی عصر دوشنبه دیدار با مدیران کل بازرسی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان، موضوع دریاچه ارومیه را هم مطرح و اظهار کرد: باید استان‌های همجوار دریاچه ارومیه از تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود برای احیای آن بهره بگیرند چرا که اقلیم این استان‌ها از این پدیده تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: کارهای عمقی و دقیقی در باب پیشگیری از وقوع جرم و شناسایی گلوگاه‌ها و بسترهای فساد با همکاری بازرسی و دادگستری استان انجام می‌شود که بسیار ارزشمند است.

عتباتی افزود: جایگاه بازرسی کل بسیار رفیع و ارزشمند است و گستره تأثیرگذاری آن برای مردم و سیستم اجرایی حائز اهمیت بوده و می‌تواند منشأ آثار و برکات زیادی در سطح جامعه و حصول رضایتمندی حداکثری مردم باشد.

وی با اشاره به وقایع و حوادث اخیر، نقش سازمان بازرسی را در جهت پاسخ دهی مدیران و مسئولین و حصول رضایتمندی مردم بسیار مهم ارزیابی کرد.

رئیس کل دادگستری استان بر توجه به خواسته‌های مردم هم تاکید و بیان داشت: مدیران و مسئولین می‌بایست با همت مضاعف و با نگاه حمایتی امور مردم را پیگیری و به حل مشکلات آنها کمک کنند.

وی به موضوع اخیری که با پیگیری دادگستری استان منجر به حصول نتایج مطلوب در حوزه ساخت و ساز شهری گردید نیز اشاره و گفت: شرایط ساخت و ساز در زمین‌های قولنامه ای برای مردم استان فراهم گردید که در زمینه‌های مختلف از جمله رفع مشکل ساخت و ساز و همچنین رونق اشتغال کارهای ساختمانی و رونق معیشت قشر زحمت کش جامعه از برکات آن می‌باشد.

مدیر کل بازرسی آذربایجان غربی نیز در این دیدارضمن ارائه گزارشی گفت: برنامه ریزی هایی در باب پیشگیری از وقوع جرم و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان انجام شده و در بحث خانواده و جوانی جمعیت کارگروهی تشکیل شده است.

محبوبی ادامه داد: شناسایی گلوگاه‌های فساد و اقدامات اساسی در خصوص جلوگیری از آن، ورودهای جدی در بحث احیای حقوق عامه و فرآوری معادن در داخل استان که مورد درخواست مردم نیز می‌باشد اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: استفاده از مزایای مرزی استان مطالبه دیگر مردم است و منطقه آزاد ماکو ظرفیت بزرگی است که به آن ورود گردیده و نیازمند حمایت دادگستری استان است.

مدیر کل بازرسی آذربایجان غربی در پایان به موضوع احیای دریاچه ارومیه هم اشاره و گفت: در بحث احیای دریاچه ارومیه هم ورودهای جدی صورت گرفته است.

در ادامه این دیدار حاضرین هم به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود که بیشتر بر محور همکاری و هم افزایی استوار بود پرداختند.

کد خبر 5611334

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha