جهاد تبیین یک وظیفه برای بسیج است

کرمان - جانشین رئیس بسیج دانشجویی کشور جهاد تبیین را یک وظیفه برای بسیج دانست.

به گزاری خبرنگار مهر، علیرضا کیخا ظهر پنجشنبه در اجتماع سه هزار نفری دانشجویان کرمانی در گلزار شهدای کرمان گفت: در دنیای گذشته ابرقدرت‌های جهان دنیا را به دو قدرت آمریکا و شوروی تقسیم می‌کردند و به دنبال این بودند که به ملت‌ها نقش وابستگی دهند.

وی ادامه داد: در این تئوری ملت‌ها را مجبور می‌کردند که وابسته به ابرقدرت‌ها باشند و به ملت‌ها می قبولاندند که اگر می‌خواهید زندگی کنید باید وابسته به ما باشید، با این تئوری سال‌ها به تولید تکنولوژی، علم و دانش پرداختند و حتی در دانشگاه‌ها این تئوری را تدریس کرده و برای آن تاریخ سازی نمودند.

جانشین رئیس بسیج دانشجویی کشور عنوان کرد: نوجوان امروز ما حق دارد درکی از واژه‌ی ابرقدرت نداشته باشد، ۴۰ سال قبل اگر شعار مرگ بر آمریکا گفته می‌شد نابود می‌شدی اما امروز شما با جرأت و جسارت به ابر قدرت‌ها پیام مرگ می‌فرستید.

کیخا اظهار کرد: حاج قاسم باید در کربلای پنج، نهر جاسم، بدر، خیبر و … شهید می‌شد اما ماند تا پیام شهدا را به ما منتقل کند و مدافع حرم شد که این بزرگترین افتخار او بود از این رو امروز آماده ایم از دانشجویان برای مدافع حرم ثبت نام کنیم.

وی تاکید کرد: امام روح الله (ره) ۴۳ سال قبل با فهم دقیق از تأثیر تئوری وابستگی بر ملت‌های دنیا گفت می‌خواهیم حکومتی تشکیل بدهیم که اولین گام آن استقلال است، بدون استقلال و استراتژی عدم وابستگی امکان تحقق آزادی وجود ندارد.

جانشین رئیس بسیج دانشجویی کشور با تاکید بر این که این‌هایی که شعار پوچ زن زندگی آزادی را می‌دهند اگر فکر کنند این شعار ریشه در وابستگی است، اظهار کرد: این شعار یا آن تعریفی که شعار دهندگان آن دارند عین اسارت و وابستگی است و اگر قرار باشد محقق شود چیزی جز اسارت نیست.

کیخا با اشاره به لزوم خواندن تاریخ توضیح داد: ملت ایران ۴۳ سال قبل حیثیت و ناموس ۵۰۰ ساله غرب را نابود کرد از طرفی نظریه پردازان می‌گویند ملت‌ها را باید با ابزار رسانه در اختیار بگیریم و اینگونه می‌توانیم امپراتور دنیا بشویم اما امام آمد نظام کدخدا رعیتی را در سطح بین الملل از بین برد.

وی بیان کرد: دشمن باور دارد که نژاد برتر است و دنیای امروز باید در دست قدرت آمریکا باشد و همه باید زیر نظام لیبرال دموکرات او باشند در چنین نظامی هواپیمای مسافربری ایران را می‌زنند و به فردی که چنین اقدامی کرده است مدال می‌دهند امام این هیبت را فرو ریخت.

جانشین رئیس بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: جهاد تبیین یک حکم و مأموریت برای جوانان امروزی است و برای موفقیت در جهاد تبیین باید تاریخ را به طور کامل خواند، تاریخ انقلاب سلامی و بلکه انقلاب مشروطه و غرب و رنسانس را باید مطالعه کرد.

کیخا تشریح کرد: این واقعیت که امکان دارد مسئولی ناکارآمد باشد و نیروی امنیتی خطا بکند، فرع و نظام اسلامی اصل داستان است و در این مسیر جنگ، فتنه ۷۸، ۸۸ و ۹۸ و امسال در مقابل شماست و با نگاه به قله وقتی فتنه ۱۴۰۱ که فتنه روایت‌ها و دروغ‌ها است؛ اتفاق می‌افتد باید ایمان بیاوری که مسیر درست است و وقتی فتنه نباشد باید شک کنیم.

جانشین رئیس بسیج دانشجویی کشور مطرح کرد: اینها به دنبال این هستند که جو رسانه‌ای ایجاد و حتی علیه تیم ملی، در اوج بدبختی و رذالت کشوری را تشویق کردند که در طول قرن‌ها جنایت کرده و هندوستان را اشغال کرد.

کیخا با اشاره به این که جنگ روایت‌ها سنگین‌ترین جنگ است، ادامه داد: اینها امروز ادعای حقوق بشر می‌کنند در حالیکه جنایتکاران و کودک کشان تاریخ هستند و جمهوری اسلامی را متهم به به کودک کشی می‌کنند.

وی با اشاره به این که حاج قاسم گفت جمهوری اسلامی حرم است، خطاب به دانشجویان عنوان کرد: از این رو بیاییم بگوییم حاج قاسم تو برای دفاع از این حرم تکه تکه شدی از این رو می‌خواهیم همچون تو در این مسیر جلو برویم و مدافع حرمی به عظمت جمهوری اسلامی باشیم.

جانشین رئیس بسیج دانشجویی کشور با اشاره به لزوم جهاد تبیین، توضیح داد: علم، دانش و بصیرت خود را افزایش دهید و در میدان بازی که همان کلاس دانشگاه و خوابگاه است به جهاد تبیین بپردازید.

کد خبر 5639506

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha