هزینه مسکن از هزینه‌های گزاف ازدواج است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ساخت 200 هزار خوابگاه متاهلی برای دانشجویان با کمک دستگاه‌های مرتبط مورد موافقت قرار گرفته است.

حجت الاسلام مصطفی رستمی، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص میزان اجرای قانون جوانی جمعیت در دانشگاه‌ها گفت: یکی از مراکز مهم جمعیتی ما که برای افزایش جمعیت باید به آنها توجه کرد مجموعه جوان، پویا و رو به رشد دانشجویان و محیط‌های آموزش عالی است زیرا بیش از سه و نیم میلیون استاد دانشجوی جوان در آموزش عالی وجود دارند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه بحث جمعیت توسط همکاران در مجموعه آموزش عالی پیگیری شده است؛ گفت: این پیگیری‌ها را باید ادامه دهیم تا مصوبه ساخت ۲۰۰ هزار خوابگاه دانشجویی متاهلی و مسکن اعضای هیأت علمی جوان ساخته شود آنچه که بررسی شده است موضوع بازپرداخت تسهیلات ازدواج و فرزند آوری است.

وی با اشاره به اینکه بخش اصلی از هزینه‌های ازدواج به هزینه گزاف تأمین مسکن بازمی‌گردد گفت در این زمینه ساخت دویست هزار خوابگاه متاهلی برای عزیزان دانشگاهی با کمک دستگاه‌های مرتبط مورد موافقت قرار گرفته و یک قرارداد همکاری بین وزیر مسکن و شهرسازی و وزیر علوم به امضا رسیده است.

وضعیت نگران کننده در زمینه ازدواج و فرزندآوری جوانان یک شبه ایجاد نشده است که به سرعت حل شود

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: در کنار این موضوع ستاد ازدواج دانشگاهیان را ایجاد کردیم که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس جمهور هم قانون ابلاغ کردند و حکم ریاست این ستاد را به نهاد مقام معظم رهبری اعطا نمودند که این موضوع با حضور وزرای مرتبط اولین جلسه به زودی تشکیل خواهد شد امیدواریم در آن جلسات مجموعه وضعیت دانشگاهیان مشخص شده و خروجی آن جلسات رشدی در امر ازدواج و فرزندآوری باشد.

وی با اذعان به اینکه ساخت ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه متاهلی برای دانشگاهیان امری زمان بر است گفت: موضوعات کلانی همچون ازدواج و فرزندآوری از موضوعاتی نیستند که با تصمیم‌های فوری و در کوتاه مدت حل شوند؛ این وضعیت نگران کننده در زمینه ازدواج و فرزندآوری جوانان یک شبه ایجاد نشده است که به سرعت حل شود. جبران این وضع هم مداومت می‌خواهد و باید به آن زمان داد. حل مشکل مسکن جوانان طراحی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می‌خواهد.

کد خبر 5640445

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • گل افشان گل محمدی IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   0 0
   با سلام تیتر با خبر مطابقت ندارد و باید تیتر بهتری برای خبر گذاشته شود.