راه اندازی خانه خلاق در شهرستان بهار در آینده ای نزدیک

همدان- فرماندار بهار از راه‌اندازی خانه خلاق در شهر بهار خبر داد و گفت: با توجه به نیاز شهر بهار، خانه خلاق به زودی راه اندازی می‌ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، روح اله نباتی سه شنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر بهار گفت: یکی از مهمترین وظایف شورا بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی‌ها و آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی است و در راستای رفع این مشکلات، ارائه طرح‌های پیشنهادی و راه حل های کاربردی ضروری است.

وی با بیان اینکه بهره گیری از علم روز موجب رشد و توسعه می‌شود، افزود: برنامه ریزی برای مشارکت مردم در طرح‌های اجتماعی، تشکیل انجمن‌ها و نهادهای اجتماعی، بیان طرح‌های اقتصادی در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار گیرد.

فرماندار بهار با تأکید بر قانون مداری گفت: شهردار و شورای شهر، با تمرکز بر روی قانون و وظایف محوله می‌توانند از حواشی دوری کرده و عملکرد مثبتی داشته باشند.

نباتی خاطرنشان کرد: مقام عالی دولت در شهرستان بهار با تاکید بر امیدآفرینی در جامعه تصریح کرد: ارائه گزارش عملکرد به مردم و بیان حل مشکلات، موضوعات خوشایند و پیشرفت‌ها، موجب امیدآفرینی در جامعه می‌شود.

وی بهره گیری از طرح‌های ابتکاری در حوزه درآمد را بسیار ضروری خواند و گفت: با توجه به اینکه شهر بهار در کریدور ارتباطی غرب کشور قرار گرفته، می‌تواند در حوزه گردشگری و اقتصادی به درآمدزایی خوبی برسد.

نباتی درا دامه، با اشاره به پتانسیل شهرستان بهار در حوزه کشاورزی گفت: با وجود پتانسیل بالا در حوزه کشاورزی، نمایشگاه دائمی ادوات کشاورزی در شهرستان بهار وجود ندارد و شهرداری می‌تواند محل دائمی برای این منظور تأمین کند تا آورده خوبی برای شهرستان داشته باشد.

فرماندار بهار با تصریح بر اینکه برای ساماندهی ورودی شهر بهار، با کمک کارشناسان بهترین و دقیق‌ترین طرح انتخاب خواهد شد، بر کنترل بوی مشمئز کننده ناشی از آلاینده‌های شهرک صنعتی بهاران نیز اشاره کرد و گفت: ۳ کارخانه در شهرک صنعتی بهاران، عمده تولید آلایندگی را دارند که طی ماه‌های گذشته با شناسایی و اقدامات به موقع، آلودگی و بو به شدت کاهش یافته است.

وی ادامه داد: وظیفه ما حمایت از تولیدکنندگان است به شرطی که مردم اذیت نشوند و آسایش مردم برای ما در اولویت است و صنایع آلاینده باید در صدد بهبود وضعیت موجود برآیند.

نباتی در پایان، از راه‌اندازی خانه خلاق در شهر بهار خبر داد و گفت: حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان در دستور کار دولت انقلابی قرار دارد و با توجه به نیاز شهر بهار، خانه خلاق به زودی راه اندازی می‌شود.

کد خبر 5643304

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha