تدوین برنامه صادراتی/ مرکبات از راه دریا صادر شد

ساری- استاندار مازندران تدوین برنامه راهبردی صادرات را تا پایان سال ضروری دانست و گفت: همچنین میز روسیه به عنوان برنامه استراتژیک فعال شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمود حسینی پور در جلسه کارگروه صادرات غیر نفتی استان با عنوان اینکه امروز بازار روسیه فرصتی بسیار مناسب برای صادرات تولیدات و محصولات مازندران است، افزود: یکی از سیاست های دولت سیزدهم ایجاد گشایش اقتصادی از طریق کشورهای سی آی اس و اتحادیه شانگهای است و بنادر سه گانه استان به عنوان محورهای مواصلاتی و کریدور شمال جنوب برای اتصال به بازارهای هدف یک ظرفیت مطلوب در این راستاست و بهمین منظور اداره کل صمت و اتاق بازرگانی ماموریت پیدا کردند با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، برنامه راهبردی صادرات مازندران را تا پایان سال تدوین کند.

وی با بیان اینکه با توجه به امکان اتصال سهل به بازارهای هدف تلاش داریم ظرفیت های صادراتی مازندران را احصاء کنیم، ادامه داد: صادرات از طریق دریا و ایجاد دفاتر ثابت برای کشورهای همسایه در بندر امیر آباد در دستور کار جدی ماست چراکه برای توسعه تجارت بین الملل می بایست زیرساخت های اقتصادی استان تقویت شود.

استاندار با اشاره به اینکه امروزه صادرات خاص و پیچیده است و نباید به این بخش ساده نگریسته شود، اضافه کرد: مرکبات مازندران نباید به قیمت پایین خریداری و صادرات شود.

مقام عالی دولت در مازندران، با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی استان باید میز روسیه را به عنوان برنامه استراتژیک فعال کند، اظهار کرد: مجموعه صمت استان و بخش خصوصی بویژه اتاق بازرگانی با تعامل نسبت به سروسامان دادن حوزه صادرات اقدام کنند و تجار استان مازندران در این حوزه با جدیت تمام پای کار بیایند.

حسینی پور بابیان اینکه هیچ راهی بسته و قفل نیست و شاهد بودیم صادرات مرکبات از طریق دریا که موضوع مهمی بود چگونه با همکاری همه دستگاه های ذی ربط عملی شد، افزود: بندر امیر آباد بعنوان کریدور شمال - جنوب باید با کمک همه دستگاه های دولتی و بخش خصوصی فعال تر از گذشته شود چرا که حق مردم مازندران است و هر سه بندر استان مازندران می بایست فعال تر شوند تا شاهد اتفاقات مهمی در استان باشیم.

وی گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم انفعال حداکثری در حوزه روابط تجاری بین الملل با کشورهای همسایه و بازارهای هدف کنار گذاشته شد و برنامه ای فعال تبدیل شد تا با روان‌سازی و حضور پررنگ بخش خصوصی شاهد اقدامات مهم در این راستا باشیم.

سید محمود حسینی پور یادآور شد: با امید و انگیزه می بایست به سمت ساختن آینده برویم تا از ظرفیت کشورهای منطقه سی آی اس نهایت بهره را ببریم و در واردات ۲۷۰ میلیارد دلاری روسیه می بایست تولیدات استان مازندران سهم داشته باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه تحول حداکثری در تولیدات استان مازندران بویژه برنج را می بایست شاهد باشیم، تاکید کرد: با اقتدار در مدیریت حوزه برنج باید شاهد گره گشایی های لازم باشیم چرا که ظرفیت های انسانی شایسته ای در استان داریم که باید از توانمندی آنان بهره گیری شود.

کد خبر 5694663

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha