ترس صهیونیست ها از بهبود روابط ایران با جهان

اسراییل هر لحظه در انتظار کشنده تلافی از سوی ایران خواهد ماند و درست زمانی که انتظارش را ندارد، در میدان آتش سوخته خواهند شد، چون اقامه انتقام از تل‌آویو قضا نمی‌شود.

خبرگزاری مهر - گروه سیاست: رژیم صهیونیستی اراده جنگ ندارد. همه توانش را می‌گذارد تا مانند کبریتی باشد که آتشی را روشن کند و در کناری بایستد. در آرزو و خیالاتش، نظاره‌گر مواجه حامیان غربی‌اش با ایران باشد.

آنان بخوبی می‌دانند ایران با درایت عمل خواهد کرد. صبر راهبردی تهران در کنار صرف واژه انتقام در سکوت خبری، از راهکارهای اثر بخش جمهوری اسلامی است. می‌توان گفت هیچ آرامشی برای رژیم اشغالگر وجود ندارد. آنان هر لحظه در انتظار کشنده تلافی از سوی ایران خواهند ماند و درست زمانی که انتظارش را ندارد، در میدان آتش سوخته خواهند شد؛ چون اقامه انتقام از تل‌آویو قضا نمی‌شود.

در هفته‌ای که گذشت؛ شاهد حمله ناموفق به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان بودیم که توسط چند ریز پرنده انجام شد، این اقدام را باید در راستای سیاست تنش آفرینی تل‌آویو دانست.

وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران بلافاصله بیانیه صادر کرد. کمیسیون امنیت ملی مجلس تشکیل جلسه داد. مشخص شد در واقع عاملان این حمله نتوانستند به اهداف خود برسند و اقدام آن‌ها هیچ ارزش نظامی و اطلاعاتی ویژه‌ای نداشته است. هرچند هدف اصلی آنان تحریک ایران برای اقدامی عجولانه است.

یکی از کوادکوپترهای مهاجم مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع قرار گرفت و دو فروند دیگر آن‌ها در تله‌های پدافندی گرفتار شدند. همچنین به کمک سامانه‌های جنگ الکترونیک هدایت این پهبادها از کنترل هدایت‌گر خارج شده بود. خوشبختانه این تهاجم ناموفق تلفات جانی نداشته است و آسیب مختصری به سقف یکی از سالن‌ها وارد شده که خللی در انجام مأموریت‌ها و وظایف مجموعه ایجاد نکرده است.

در واقع ایران ماه‌های حساسی را پشت سر گذاشته و توانسته اوضاع داخلی خود را مدیریت کند. کشورهایی که که امیدوار بودند ایران بشکند تا امتیازی بدهد، ناامید شدند. حالا پیام‌های مثبتی از سوی برخی کشورها برای از سرگیری مذاکرات برجام و نیز برقراری روابط با برخی کشورهای منطقه بخصوص عربستان به کشور می‌رسد.

در این شرایط رژیم صهیونیستی بیش از گذشته نگران است. بیش از همه احساس تنهایی می‌کند. مقاماتش در تلاش برای برهم زدن میدان بازی هستند. آنان با آتش بازی کرده و به دنبال تحریک ایران هستند. ایرانی که با درایت، اقتدار در وقت مناسب حق خود را برای پاسخ خرد کننده به این رژیم بحران آفرین محفوظ می‌دارد.

رژیم صهیونیستی نگران بهبود روابط ایران با منطقه و جهان است

رضا میرابیان کارشناس ارشد غرب آسیا در گفتگو با مهر گفت: رژیم صهیونیستی همواره به دنبال سنگ‌اندازی در میان کشورهای منطقه است. حوادث اخیر که در اصفهان رخ داد را باید در همین راستا تحلیل کرد.

وی افزود: چون آنان احساس کردند به تدریج رویکرد غربی‌ها و کشورهای منطقه نسبت به ایران در حال بهبودی و تغییر است، لذا با تحرکاتی دنبال تحریک جمهوری اسلامی بودند که با خویشتن‌داری همراه با درایت کشورمان مواجه شد. هرچند ایران حق تلافی برای خود را محفوظ نگه داشته و به وقت آن پاسخ خواهد داد.

نتانیاهو حمله به اصفهان را گردن گرفت

هرچند از همان ابتدا گمانه زنی‌ها دست داشتن رژیم اسرائیل را در این حمله جدی می‌دانست، در عین حال که کمک برخی معارضان ضد انقلاب هم قابل تصور بود، تا اینکه نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل اعلام کرد که حمله اصفهان کار آنان بوده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در روزهای نخست بازگشت به منصب نخست‌وزیری، در یک سخنرانی اولویت نخست دولتش در عرصه سیاست خارجی را مقابله با ایران عنوان کرده بود، گفت: من هیچ‌گاه درباره عملیات‌های ویژه صحبت نمی‌کنم. هر موقع انفجاری در خاورمیانه رخ می‌دهد، اسرائیل مقصر یا مسئول آن دانسته می‌شود؛ گاهی ما [مسئول] آن هستیم، گاهی هم نه. نخست‌وزیر رژیم اشغالگر در گفت‌وگویی بدون ارائه جزئیات، به نقش این رژیم در برخی عملیات‌های خرابکارانه در ایران اذعان کرد. البته تا قبل از آن و در طی چند روز گذشته برخی شخصیت‌ها یا رسانه‌ها سر نخ این ماجرا را در دستان رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

مشارکت ضدانقلاب کُردی در حمله به وزارت دفاع در اصفهان

بر اساس برخی گزارشات تجهیزات استفاده شده در حمله به مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان پس از انتقال به کشور توسط گروه‌های ضد انقلاب کُردی، در یک کارگاه مجهز با استفاده از نیروهای آموزش دیده مونتاژ و مورد استفاده قرار گرفته است.

اخبار رسیده حاکی است؛ قطعات ریزپرنده‌هایی که در اقدام خراب‌کارانه چند روز پیش علیه مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود به همراه مواد انفجاری، با مشارکت و هدایت گروه‌های ضدانقلاب کُردی که در اقلیم کردستان عراق مستقر هستند وارد ایران شده است.

گفتنی است در مردادماه گذشته نیز یک گروه تروریستی از عناصر ضدانقلاب کُردی که از سوی سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی برای انفجار در تأسیسات صنعتی اصفهان سازمان‌دهی شده بودند توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند.

افراد دستگیر شده که برای انجام عملیات خراب‌کارانه از سوی عوامل موساد در یکی از کشورهای خارجی آموزش دیده بودند با انتقال تجهیزات و مواد انفجاری بسیار پیشرفته از طریق اقلیم کردستان عراق به کشورمان، قصد داشتند تأسیسات مهمی در اصفهان را منفجر کنند.

زمان‌بندی حمله به اصفهان تصادفی نبوده است

«آلبرتو برادانینی» سفیر اسبق ایتالیا در تهران در این رابطه گفت: بی‌ثبات‌سازی ایران به نفع تل‌آویو است و به همین دلیل زمان‌بندی حمله به اصفهان تصادفی نبوده است.

وی با اشاره به اینکه به باور او زمان‌بندی حمله به ایران تصادفی نبوده، تأکید کرد: به زبان ساده، آنها از مقطعی بهره بردند که به بهانه و ادعای انتقال پهپاد (از ایران) به روسیه، همه توجهات به سمت اوکراین معطوف است.

به گفته برادانینی، نقشه آنها تشدید اعتراضات داخلی در ایران است.

یدیعوت آحارونوت: «موساد» عامل حمله پهپادی در اصفهان است

پس از آن روزنامه «یدیعوت آحارونوت» نیز در گزارشی مدعی شد که موساد عامل اصلی حمله پهپادی در اصفهان بوده است. این روزنامه در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد: موساد عامل اصلی طراحی و اجرای حمله اخیر در اصفهان بوده است.

در ادامه این گزارش با اشاره به این مساله که تل‌آویو مسئولیت حمله ریزپرنده‌ها در اصفهان را پذیرفته، آمده است: نتانیاهو سیاست «سرِ هشت پا» را در برخورد مستقیم با ایران برگزیده است، سیاستی که در گذشته از سوی «نفتالی بنت» دنبال می‌شد و «یائیر لاپید» نیز به ادامه آن همت گماشت.

در عین حال روزنامه صهیونیستی معاریو نیز در گزارشی نوشت: سرویس‌های امنیتی اسرائیلی توصیه کرده‌اند که در برهه کنونی تقابل نظامی با ایران علیه موضوع هسته‌ای این کشور و فعالیت‌های نظامی‌اش در داخل ایران و حتی سوریه، افزایش یابد.

اسرائیل مسئول حمله به یکی از صنایع دفاعی اصفهان است

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نیز قبل از اظهارات نتانیاهو اعلام کرد که مقامات آمریکایی، رژیم اسرائیل را مسئول حمله پهپادی ناکام به یکی از صنایع دفاعی اصفهان می‌دانند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی و نیز افراد آگاه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حمله ریزپرنده‌های ناکام به یکی از صنایع دفاعی اصفهان دست داشته است.

هیچ آمریکایی در حمله اصفهان مشارکت نداشته است

«پاتریک رایدر»، سخنگوی پنتاگون گفت: هیچ نیروی نظامی آمریکایی در این حادثه دخیل نبوده است. این موضع‌گیری را سرتیپ «پاتریک رایدر»، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد و افزود: در عین حال هیچ نیروی نظامی آمریکایی در حملات به ایران دخیل نبوده است.

پس از حمله ناموفق رژیم صهیونیستی، مقامات کشورها آن‌را محکوم کردند و یا دستکم اعلام داشتند این حرکت‌ها هیچ کمکی به حل مشکلات در غرب آسیا نمی‌کند. اماراتی‌ها، اروپایی‌ها و نیز روسیه، سوریه و گروه‌های مقاومت اینگونه بوده‌اند.

واکنش یک مقام اماراتی به حمله ناموفق در اصفهان

وزیر مشاور امارات در امور خارجه به حمله ناموفق به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان اتفاق افتاد، واکنش نشان داد و گفت که این اتفاقات به سود منطقه نیست.

انور قرقاش، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه در صفحه توئیتر خود نوشت: تنش‌های خطرناک منطقه که اخیراً شاهد آن در چند نقطه هستیم از جمله انفجاری که در اصفهان اتفاق افتاد، به سود منطقه و آینده آن نیست.

وی افزود: علیرغم اینکه مشکلات منطقه پیچیده است اما هیچ جایگزینی برای گفت‌وگو و راه حل‌های سیاسی برای دور شدن از تنش‌ها نیست.

واکنش اروپا به حمله پهپادی ناکام به یکی از صنایع دفاعی اصفهان

«پیتر استانو» سخنگوی اتحادیه اروپا در سخنانی به حمله پهپادی ناکام به یکی از صنایع دفاعی اصفهان در روزهای گذشته واکنش نشان داد.

سخنگوی اتحادیه اروپا در این خصوص و قبل از سخنان نتانیاهو، اعلام کرد که بروکسل نمی‌داند چه کسی پشت حمله اخیر در اصفهان است؛ اما از همه طرف‌ها می‌خواهد از تشدید بیشتر تنش‌ها در منطقه خودداری کنند.

«پیتر استانو» در اینباره ادامه داد: اخباری که از ایران می‌آید را دنبال می‌کنیم. نمی‌دانیم چه کسی پشت حمله بود! نمی‌دانیم دقیقاً چه اتفاقی افتاده است. باید از تشدید تنش‌ها جلوگیری شود.

با حمله به ایران مرا غافلگیر نکن!

آنچه مسلم است راهبردهای غربی‌ها بخصوص آمریکا و اسرائیل در خصوص ایران یکسان است. همان طور که در زمان بروز ناارامی‌های داخلی در یک صف واحد برای ضربه به ایران بودند؛ لیکن آنان به خاطر عدم همپوشانی کامل و صد درصدی منافع و راهبردها و نیز برخی ضرورت‌ها و اولویت‌هایشان، بعضاً با تاکتیک‌های مختلف با ایران مواجه می‌شوند. در این خصوص در اردیبهشت ۱۳۸۸ شاهد پیام باراک اوباما به نتانیاهو بودیم که در آن زمان از اسرائیل خواسته بود که به دلایلی به ایران حمله نکنند.

همان زمان روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» در شماره ۱۳۸۸/۲/۲۴ نوشت: رئیس جمهوری وقت آمریکا در پیامی به نخست وزیر اسرائیل علیه حمله نظامی این کشور به ایران هشدار داده است. حتی رئیس جمهوری وقت ایالات متحده به نتانیاهو گفته بود «با حمله به ایران مرا غافلگیر نکن».

این نشاندهنده نگرانی آمریکا در این مورد بوده که ممکن است رژیم صهیونیستی شکیبایی خود را از دست بدهد و علیه ایران وارد عمل شود. در حالی‌که برای آمریکاییان مهم است که اقدام اسرائیل باعث غافلگیری آنان نشود، به نحوی که خود را به ناگهان در برابر عملی انجام شده نبینند.

حتی این روزنامه مدعی شده بود چنین تذکراتی در زمان بوش پسر هم به اسرائیل داده شده بود؛ زیرا واشنگتن با همه روابط راهبردی خود با تل‌آویو، بیم آن را دارد تا در عملی انجام شده هزینه‌های سنگینی را در چالش ایران در منطقه پرداخت کند. آنان اگر می‌توانستند خود با کشورمان درگیر می‌شدند اما قدرت بازدارندگی ایران اجازه این خطای محاسبه را در تمام سال‌های گذشته نداده است.

رژیم صهیونیستی نیک می‌داند که توان مقابله با ایران را ندارد. آنها حتی در مواجهه با نیروهای مقاومت در اطراف خودشان در جنوب لبنان در غزه و همینطور در کرانه باختری با چالش‌های زیادی مواجه هستند. نبردهای چند ساله اخیر آنان با محور مقاومت این را ثابت می‌کند.

در واقع رژیمی که زمانی در تابستان حیات خود و در مدت ۶ روز سه کشور عربی را در جنگ شکست داد، حالا به شرایطی رسیده است که از موشک‌های نیروهای مقاومت در باریکه غزه حساب می‌برد. اما سوال این است آنان با دانستن این واقعیت چگونه اصرار دارند به تنش آفرینی‌های خود ادامه دهند؟

بدین ترتیب رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که ایران را تحریک کرده و غربی‌ها، بخصوص آمریکا را در عمل انجام شده قرار دهد. در عین حالی که آنان با استفاده از پروپاگاندای مطرح در رسانه‌های جهانی و شائبه حضور پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین، بهانه و توجیهی برای حرکت‌های ایذایی خود تراشیده‌اند.

اما مقامات کشورمان با حفظ حق انتقام در دام فرزندان سامری قرار نخواهد گرفت. ایران به جای آنکه اجازه دهد تل‌آویو فندک آتش در منطقه را روشن کند، در زمان مناسب پاسخ خرد کننده‌اش را عملیاتی خواهد کرد زیرا ایران بدهکار رژیم صهیونیستی نخواهد ماند.

کد خبر 5698697

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • ناشناس IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   2 5
   بهبود روابط ایران با جهان!!!!؟؟؟؟ منظورتون کدوم جهانه؟ کشورهای سوریه و لبنان و فلسطین و یمن و چین و شوروی و بورکینافاسو و گامبیا و........ منظورتونه...؟
   • فاطمه IR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
    0 0
    نه، آمریکا و اروپایی که تحریم میکنن و ادم اجیر میکنن که امنیتمونو به خطر بندازن
   • شیرازی IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
    0 0
    واقعا شما ازبیان این مسایل وشعارههای تکراریتان خسته نشدید ما را که خسته کردید.
   • رضاکمالی IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
    0 0
    بله احمق جون اینهایی که فرمودی کمی بیشترازنصف جهانند
  • امیر IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   0 0
   اسرائیل و آمریکا به دنبال دسترسی آسان به منابع و ثروت خاورمیانه هستند بنابراین با سد بزرگی مثل ایران روبرو شدند و ایران باید بمب هسته ای و بمب هیدروژنی بساز وگرنه آنها صدها بمب اتم تقدیم ایران میکنند