۲۰ بهمن ۱۴۰۲، ۱۴:۵۰

نوسازی حدود یک میلیون مسکن بافت‌های ناکارآمد از ابتدای انقلاب

نوسازی حدود یک میلیون مسکن بافت‌های ناکارآمد از ابتدای انقلاب

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: تاکنون ۱۸۱۵ پروژه زیربنایی و روبنایی، ۳۸۵۸ پروژه زیربنایی و روبنایی در سکونتگاه‌های غیررسمی از ابتدای انقلاب تاکنون نوسازی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد آئینی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: ایجاد امکانات عادلانه و رفع تبعیض ناروا در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی از آرمان‌های مهم انقلاب به شمار می‌آید.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی در کشور با کمبودها و محرومیت‌های نظیر امکانات بهداشتی، آموزشی، ورزشی، انتظامی، فضای سبز و غیره روبرو هستند و این وظیفه ما در شرکت بازآفرینی شهری ایران است در یک اقدام مشترک با سایر دستگاه‌های ذیربط، سرانه‌های خدمات محلات ناکارآمد را به سطح متوسط سرانه‌های همان شهر برسانیم.

آئینی با بیان اینکه با تلاش و پیگیری باید بد مسکنی در کشور کاهش پیدا کند، توضیح داد: در حال حاضر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مسکن ناپایدار و لرزان در محلات هدف و مصوب بازآفرینی شهری شناسایی شده است که باید نوسازی این بناها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون در حدود یک میلیون واحد مسکن بافت‌های نوسازی شده است، اظهار کرد: با همت و تلاش شرکت بازآفرینی شهری ایران از ابتدای تشکیل شرکت که خود مولود انقلاب اسلامی ایران تاکنون ۱۸۱۵ پروژه زیربنایی و روبنایی و با مشارکت سایر دستگاه ذیربط، ۳۸۵۸ پروژه زیربنایی و روبنایی در سکونتگاه‌های غیررسمی و همچنین ۳۹۰۰ هزار کیلومتر طول از معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری آسفالت شده است.

کد خبر 6019142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha