۲۰ تیر ۱۴۰۳، ۱۶:۵۶

استاندار گیلان عنوان کرد؛

اقدامات بی سابقه دولت سیزدهم در حوزه درمان

اقدامات بی سابقه دولت سیزدهم در حوزه درمان

فومن- استاندار گیلان با اشاره اقدامات بی سابقه دولت سیزدهم در حوزه درمان گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام در دولت سیزدهم اولویت داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی بعد از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های بیمه سلامت در شهرستان‌های فومن، آستارا، آستانه اشرفیه و رودسر با بیان اینکه دولت شهید جمهور صادق الوعده بوده است، اظهار کرد: در دوره سه ساله شهید رئیسی صادق آل وعده بودیم و همواره سعی کردم با تمام وجودم به مردم استانم خدمت کرده و اگر قولی دادم آن را عملی کنیم.

وی با اشاره به تکمیل بسیاری از پروژه‌های عمرانی توسط دولت سیزدهم گفت: در دولت سیزدهم پروژه‌های نیمه تمام در گیلان افتتاح نشده و با تلاش‌های صورت گرفته هشت همت پروژه در استان به بهره‌برداری رسید ولی افتتاح آن را منوط به سفر شهید جمهور به گیلان کرده بودیم.

استاندار گیلان ادامه داد: پل کلفت در سیل سال ۹۸ از بین رفت و تا روی کار آمدن دولت سیزدهم هیچ اقدامی برای آن نشده بود ولی در سفر شهید جمهور به گیلان، اعتباری برای تکمیل این پل در نظر گرفتیم.

عباسی با بیان اینکه دولت سیزدهم کلنگ آغاز هیچ پروژه‌ای را نزد و هدفش تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بوده است، تصریح کرد: در خصوص میدان ورودی شهر فومن یک سری اختلاف نظر وجود داشت و در سال سه گذشته تلاش کردیم اختلافات را برطرف کنیم که این امر خوشبختانه محقق شد.

وی، نقش گردشگری در توسعه اقتصاد استان را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: بخش اعظمی از درآمد مردم فومن مربوط به اقتصاد گردشگری است لذا در افتتاح پل و جاده باید به این امر توجه شود.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از رشد تولید محصول استراتژیک چای در شهرستان فومن افزود: فومن در حوزه تولید چای و کیفیت تولید در کشور زبانزد است و به مانند کشورهای خارجه در حال تولید این محصول استراتژیک هستند.

عباسی با بیان اینکه دولت سیزدهم در توسعه زیرساخت‌های حوزه برق به خوبی عمل کرده است، گفت: در سال ۱۴۰۰ خاموشی برق داشتیم ولی در تولید، توسعه شبکه و انتقال برق به خوبی عمل کردیم و در سال سال گذشته هیچ گونه خاموشی منازل مسکونی نداشتیم.

وی با اشاره به رشد چشمگیر زیرساخت‌های درمانی در گیلان گفت: در بخش بهداشت و درمان اقدامات دولت شهید جمهور به خوبی عمل کرده و دستگاه سی تی اسکن خوبی وارد گیلان شده است.

استاندار گیلان با تاکید بر رشد تولید محصول استراتژیک مرغ در استان افزود: قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم، میزان مرغ تولیدی در استان ۵۵۰ تن بود که این آمار در دولت سیزدهم به یک‌هزار تن رسید.

عباسی با تأکید بر لزوم توجه به توسعه جاده‌های مواصلاتی و بزرگراهی در کشور اظهار کرد: یکی از اهداف دولت سیزدهم و شهید جمهور ایمن‌سازی و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای و همچنین تعریض آنان است که در همین راستا در سال گذشته اتوبان منجیل _ رودبار به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به تلاش جهت تعریض جاده پونل و محور فومن به پونل افزود: آسفالت ۱۵ کیلومتر از جاده پونل و محور پونل به سمت کلیدبر در حال انجام بوده و در سال جاری نیز مابقی محورها ایمن‌سازی و آسفالت می‌شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه انجام تأمین اعتبار تعریض جاده پونل و سراوان به فومن و سپس آسفالت جاده پونل و محور سراوان به فومن انجام شده است، گفت: در ماه‌های آینده اقدامات اجرایی تعریض جاده پونل و سراوان به فومن آغاز می‌شود.

عباسی با بیان اینکه شرکت آبفای مربوط به بخش خصوصی است، افزود: شرکت آبفای مربوط به بخش خصوصی است و دولت فقط ناظر بر عملکرد آن است لذا باید ابتدا این شرکت کسب درآمد داشته باشد و سپس حقوق را پرداخت کند.

کد خبر 6163390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha