کاهش شدید محبوبیت حاکم و افزایش دغدغه های اقتصادی مردم انگلیس

یک روزنامه غربی در گزارشی از کاهش محبوبیت حزب حاکم در انگلیس تا پایین ترین سطح خود در ربع قرن گذشته و افزایش دغدغه های اقتصادی مردم این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ساندی تایمز در این باره نوشت : حمایت از حزب کار به رهبری گوردون براون نخست وزیر انگلیس به 27 درصد کاهش پیدا کرده و این میزان 16 درصد از حزب مخالف محافظه کار، پایین تر است.

به نوشته این روزنامه، این کاهش حمایت از براون در حالی است که نگرانی ها در انگلیس از توانمندی و مدیریت اقتصادی دولت این کشور افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، اگر انتخابات عمومی بار دیگر تکرار شود؛"دیوید کامرون" رهبر حزب محافظه کار، حزب خود را با اکثریت قاطع 120 کرسی در مجلس عوام انگلیس پیش خواهد برد.

این روزنامه با استناد به نظرسنجی ها، دلیل عمده این کاهش و نوسان به سمت محافظه کارها را سقوط اعتقاد اقتصادی نسبت به توانمندی اقتصادی براون و مسائل مالیاتی می داند.

لوموند دیپلماتیک در گزارشی تحت عنوان"بحرانهای مالی که هیچ درسی از آنها گرفته نمی شود" درباره انگلیس نوشت : درلندن، قلب مالی اروپاست که دولت براون تصمیم به ملی کردن یکی از بانکهای بزرگ درگیر مشکل، نورتن راک (Northen Rock)، گرفت. هرچند به ظاهر این کار تنها انتقال کوتاه مدت این بانک به بخش دولتی است، اما باید در نظر داشت که در سرزمین مارگارت تاچر است که این دخالت دولتی صورت می گیرد.

کد خبر 655954

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha