مبلغ دیه در سال 1387 اعلام شد

رئیس قوه قضائیه امروز در جلسه مسئولان عالی قضایی مبلغ دیه سال 1387 را 400 میلیون ریال اعلام کرد. مبلغ دیه هر سال از سوی وزیر دادگستری به رئیس قوه قضائیه پیشنهاد و پس از تایید رئیس قوه قضائیه به مراکز ذیربط ابلاغ می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس قوه قضائیه صبح امروز در جلسه مسئولان عالی قضایی، برگزاری انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی را "افتخار دیگری" برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حاصل ایمان، اعتقاد و پایبندی، مردم ایران به اسلام و نظام اسلامی توصیف کرد و گفت: مردم ایران به تمام قدرت های استکباری و تمام دنیا نشان دادند که هیچ گاه از اهداف و آرمانهای خود دور نخواهند شد و همواره پشتیبان نظام مقدس اسلامی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس هشتم برگ زرین دیگری بود که مردم بر صفحات زرین انقلاب اسلامی افزودند، گفت: مردم در این انتخابات ایمان خود را به اسلام، مقام معظم رهبری، علما و مراجع نشان دادند همچنان که با مشارکت عظیم خود که در مقایسه با تمام نظام های مدعی دمکراسی بی نظیر است، بار دیگر دشمنان قسم خورده ایران و نظام اسلامی آن را مایوس کردند.

آیت الله هاشمی شاهرودی تاکید کرد: دشمنان اسلام و انقلاب همواره سعی دارند با انواع ترفندها تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران حضور مردم در صحنه های انقلاب و پایبندی آنان به نظام جمهوری اسلامی ایران را کمرنگ جلوه دهند اما هر بار مفتضحانه شکست می خورند و مشارکت مردم در انتخابات همواره موجب ناکامی ترفندهای آنان شده و می شود.

رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد که نمایندگان منتخب ملت به خوبی مسئولیت خود را در مجلس انجام دهند.

وی گفت : رسانه های داخلی و تمام رسانه های منصف باید چهره پلید و منافقانه مدعیان دمکراسی را که این گونه در مقابل نظام های مردمی می ایستد و مشارکت مردم ایران در تعیین سرنوشت خود را بر نمی تابند برای جهانیان ترسیم کنند.

آیت الله هاشمی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سال جدید و تبریک آن به مردم به موفقیتهای ایران در سال جاری اشاره کرد و گفت: سال 86 که با رهنمودهای مقام معظم رهبری و به نام سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی آغاز شد با موفقیتهای زیادی از جمله توفیقات هسته ای، دیدارهای ریاست محترم جمهوری و حضور مقامات عالی اجرایی در اجلاس سران کشورهای اسلامی، اجلاس کشورهای حوزه خلیج فارس در مقر سازمان ملل همراه بود و برگزاری اجلاس سران قضایی کشورهای اسلامی نیز موفقیت بزرگی برای ایران و قوه قضائیه در این سال به شمار می رود.

رئیس قوه قضائیه با ابراز امیدواری نسبت به در پیش بودن سالی توام با موفقیتهای بیشتر باری مردم و نظام اسلامی ایران، حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را در ماههای پایانی سال از نمونه های بارز حمایت مردم از جمهوری اسلامی ایران بر شمرد.

کد خبر 656065

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha