نوزدهمین همایش فقه اسلامی برگزار می‌شود

نوزدهمین دوره همایش مجمع فقه اسلامی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی با حضور هیئتی ایرانی و در رأس آن دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از 26 تا 30 آوریل (6 تا 10 اردیبهشت) در امارات برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله محمد علی تسخیری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در رأس هیئتی متشکل از آیت‌الله واعظ زاده خراسانی، حجت‌الاسلام جواهری و حجت‌الاسلام مبلغی با ارائه 7 مقاله علمی در این همایش حضور خواهد داشت.

آزادی بیان در اسلام، بررسی سندهای مالی و مشروعیت آنها، محیط زیست و حفظ آن از منظر اسلام، مبارزه با مواد مخدر، اهمیت و احکام آن، نقش مجامع فقهی در روند رشد بانکهای اسلامی، آزادی دینی در شریعت اسلام؛ ابعاد و شرایط آن از محورهای مورد بررسی این همایش خواهند بود.

نوزدهمین دوره همایش مجمع فقه اسلامی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی موضوعاتی چون مسائل مرتبط و تأثیرگذار در جهان اسلام را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بررسی مشکلات زندگی مسلمانان در عصر معاصر با استمداد از اجتهاد و ارائه راه‌حلهای مناسب در مقابله با چالشهای فراروی امت اسامی از مهمترن اهداف مجمع بین المللی فقه اسلامی به شمار می‌روند.

نوزدهمین دوره همایش مجمع فقه اسلامی با عنوان "حقوق بشر در محیط زیست مناسب و سالم" از 26 تا 30 آوریل (6 تا 10 اردیبهشت) در شارجه امارات برگزار می‌شود.

کد خبر 866891

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =