برگزیدگان جایزه حکمت سینوی معرفی شدند

همدان - خبرگزاری مهر: بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی سینا برگزیدگان جایزه حکمت سینوی را نصر، ماروت، ولایتی، جوادی آملی و خسروشاهی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در همدان، در بخش جایزه ابن‌سینا پژوهی برای فعالیتهای برجسته در شناخت، تعریف و تبیین مکتب سینوی میکلوس ماروت از کشور مجارستان به‌عنوان برگزیده انتخاب شد.

در بخش جایزه پزشکی بوعلی سینا نیز برای فعالیتهای برجسته در پیشرفت پزشکی، علی اکبر ولایتی برگزیده شد.

سیدحسین نصر برای فعالیتهای برجسته، همبستگی‌ ساز، دانش و معنویت در ارتقای کیفیت زندگی و در بخش هگمتانه بوعلی سینا نفر برگزیده این جشنواره اعلام شد.

سیدهادی خسروشاهی برای فعالیتهای برجسته در معرفی عالمان و متفکران عرصه فرهنگ و تمدن اسلام و ایران که این دوره مخصوص سیدجمال‌الدین اسدآبادی بود صاحب جایزه مفاخر بوعلی سینا شد.

جایزه ابن سینا در پنج عنوان ارائه می‌شود که اینها عبارتند از: جایزه فلسفی برای فعالیتهای برجسته در معرفی مکتب سینوی، جایزه فلسفی برای فعالیتهای برجسته در پیشبرد فلسفه اسلامی، جایزه پزشکی برای فعالیتهای برجسته پزشکی، جایزه هکمتانه برای فعالیتهای برجسته در همبستگی دانش و معنویت و کیفیت زندگی و جایزه مفاخر ابوعلی سینا برای معرفی مفاخز ایران که این مورد اخیر امسال به معرفی سید جمال الدین اسدآبادی تعلق داشت. 

کد خبر 981827

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =