رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه تربیت مدرس به مهر خبر داد: تولید انبوه داروی درمان سرطان با منشاء گیاهی توسط محققان کشور

رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه تربیت مدرس از تولید ماده اولیه درمان سرطان با منشاء گیاهی در کشور خبر داد و گفت: پژوهشگران مرکز رشد فناوری دانشگاه تربیت مدرس ماده ای به نام انترفرون گاما را برای بیماران سرطانی تولید کرده اند که از سال آینده به مرحله تولید می رسد.

دکتر اسماعیل ساعی ور ایرانی زاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ماده انترفرون گاما برای اولین بار با پایه گیاهی تولید می شود، افزود: تاثیر این ماده در تمامی سرطانها به ویژه سرطانهایی که به هم ریختگی سلول های بدن را در پی دارند نتیجه بخش بوده است. این ماده با پایه گیاهی تاثیرات جانبی برای بیمار نخواهد داشت در حالی که داروهای تولید کشورهای دیگر تاثیرات جانبی دارند.

وی درباره خودکفایی اقتصادی ماده انترفرون گاما گفت: آمپولی که برای بیماران سرطانی استفاده می شود حاوی یک میلی گرم از انترفرون گاما است که هر عدد آن با قیمت دو هزار و 800 دلار وارد کشور می شود. با تولید این ماده قیمت داروی سرطانی به 10 درصد این قیمت می رسد که موجب صرفه جویی در هزینه های کشور خواهد شد.

رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: با تولید این ماده می توانیم بتافرون داروی بیماران ام اس را نیز تولید کنیم که برای تولید آن نیازمند سرمایه گذاری هستیم.

کد خبر 1024049

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =