مشهد - خبرگزاری مهر: مدیر اجرایی طرح بزرگ میدان شهدا گفت: اوراق مشارکت شهرداری مشهد برای دو طرح مهم نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی و ابر پروژه میدان شهدا منتشر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، مهدی درهمی صبح دوشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهرداری مشهد موفق ترین و با سابقه ترین ناشر اوراق مشارکت در کشور است افزود: پیش از این در چهار سال متوالی 84، 85 ، 86 ، 87 نیز شهرداری مشهد اوراق مشارکت منتشر کرد که با استقبال بی نظیر هموطنان مان مواجه شد به گونه ای پیشرفت فوق العاده طرح تا حد زیادی مدیون لطف و مشارکت خریداران این اوراق است.

مدیر اجرایی طرح بزرگ میدان شهدا مبلغ کل پنجمین نوبت انتشاراوراق مشارکت شهرداری مشهد را دو هزار میلیارد ریال خواند و گفت: این اوراق که از اول اسفند ماه در کلیه شعب بانک تجارت عرضه می شود، بی نام و معاف از مالیات است.

وی سود علی الحساب این دوره را 16 درصد اعلام و تصریح کرد: این سود به صورت روز شمار بوده و در سر رسیدهای سه ماهه توسط بانک به دارندگان اوراق پرداخت می شود.

وی در مقایسه اوراق مشارکت با سهام و گواهی سپرده گفت: سهام از سود تضمین شده بهره مند نیست و احتمال ضرر سرمایه گذار نیز وجود دارد اما سود اوراق مشارکت تضمینی است و ریسک و نگرانی سرمایه گذار را به حداقل کاهش می دهد.

وی سود گواهی سپرده را کمتر از اوراق مشارکت خواند و ادامه داد: علاوه بر این در گواهی سپرده اگر شخص برای دریافت پول خود قبل از سر رسید مراجعه کند سه درصد از سود 15 درصدی آن کسر می شود اما بازخرید اوراق مشارکت با همان سود 16 درصد صورت می گیرد.

درهمی این راه سرمایه گذاری را نسبت به سپرده گذاری در بانک هم مناسب تر دانست و افزود: اوراق مشارکت مانند اوراق بهادار است و دارنده آن می تواند در معاملات خود از این اوراق به جای پول استفاده کند همچنین سرعت تبدیل آن به وجه نقد نیز بسیار بالا است حال آنکه در صورت سپرده گذاری در بانک پول از دست یابی بلفاصله فرد خارج شده و سایر فرصت ها دور از دسترس او قرار می گیرد.

مدیر اجرایی طرح بزرگ میدان شهدا در پاسخ به سوال امتیاز ویژه اوراق مشارکت شهرداری مشهد با سایر ناشران کشور گفت: سود علی الحساب 16 درصد در سال 88 در قالب بسته سیاستی نظارتی هیات دولت برای کلیه ناشران مصوب شد حال آنکه ما در طرح میدان شهدا آمادگی پرداخت سود بیشتر را داشتیم و برای جبران مازاد را تحت عنوان سود قطعی در پایان دوره به دارندگان اوراق پرداخت خواهیم کرد.

وی موضوع اوراق مشارکت این دوره شهرداری مشهد را بافت پیرامون حرم مطهر رضوی ، پروژه باغ راه رضوی واقع در قطاع 2 منطقه ثامن و مجموعه ای از ساختمان های تجاری، مسکونی  و اداری طرح بزرگ میدان شهدا اعلام و تصریح کرد: بیش از 180 هزار متر مربع زیر بنا در طرح میدان شهدا به این اوراق اختصاص دارد که با توجه به ظرفیت های اقتصادی بالا در پروژه مذکور پیش بینی می شود که در این دوره اوراق مشارکت با سرعت بالایی فروش رفته و در روز اول نایاب شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا پروژه های گذشته موضوع اوراق مشارکت این طرح به سرانجام رسیده که برای پنجمین بار اقدام به انتشار کردید گفت: پروژه های موضوع چهار دوره قبل با پیشرفت خوبی همراه است به گونه ای که تعدادی از آن ها کاملا به انجام رسیده و برخی با سرعت مناسب و پیشرفت فیزیکی مطلوب رو به اتمام است و دلیل اجازه بانک مرکزی برای انتشار در سال جاری به شهرداری مشهد نیز همین موفقیت بزرگ بوده است.

وی در خصوص اینکه این اوراق تنها برای مردم مشهد است یا کل کشور تصریح کرد: اوراق مشارکت شهرداری مشهد سراسری است و به دلیل جایگاه ویژه این شهر مقدس و بارگاه منور حضرت رضا (ع) در چهار سال گذشته نزد هموطنان استقبال گسترده ای داشته و عاشقان رضوی در سراسر ایران اسلامی به نوسازی و بازسازی این کلان شهر مذهبی توجه وعلاقه ای خاص نشان داده اند.

وی قطعات خرد این اوراق را 200 و 500هزار تومانی خواند و خاطر نشان کرد: علاوه بر این سه قطع یک، دو و پنج میلیون تومانی نیز برای این اوراق در نظر گرفته شده لذا از عزیزانی که قصد مشارکت با مبالغ بالا دارند تقاضا می شود از قطعات درشت خریداری کنند تا قطعات ریزتر برای دیگر افراد باقی بماند.

کد خبر 1031962

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =