پنج کشتی گیر جوان ایران فینالیست شدند

در پایان مرحله مقدماتی روز نخست رقابتهای جام سیراکف بلغارستان سه کشتی گیر آزادکار و دو فرنگی کار جوان کشورمان راهی دیدار فینال شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در رشته کشتی آزاد در وزن 50 کیلوگرم عبدالله فولادوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریفی از روسیه را با نتایج 3 بر یک و 2 بر صفر شکست داد و در دور سوم نیز با ضربه فنی کشتی گیر رومانیایی  را شکست داد تا در دیدار فینال امشب مقابل حریفی از قزاقستان قرار گیرد.

در وزن 60 کیلوگرم مهران نصیری در دوراول با نتیجه 3 بر صفر و 6 بر صفر حریفی از بلغارستان را شکست داد و در دور دوم نیز کشتی گیری از همین کشور را با نتیجه یک بر صفر و شش بر صفر از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز در سه تایم با نتایج یک بر صفر ،3 بر 3 ،یک بر صفر حریفی از روسیه را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی در دوتایم با نتیجه هشت بر صفر حریف رومانیایی خود را شکست داد تا امشب برای کسب مدال طلا رودروی حریف قزاقستانی قرار گیرد.

در وزن 74 کیلوگرم مرتضی رضایی قلعه پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتایج 2 بر 2 ،2 بر 2 و 2 بر یک حریفی از ترکیه را پشت سر گذاشت وی در دور سوم نیز با ضربه فنی حریف بلغاری را شکست داد،رضایی در مرحله نیمه نهایی 6 بر 3، صفر بر 6 و 2 بر صفر حریف دیگری از کشور میزبان را از پیش رو برداشت تا امشب برای کسب مدال طلا مقابل حریف بلغارستانی قرار گیرد.

در وزن 96 کیلوگرم محسن کاظمی پس از استراحت در دور نخست  در دور دوم مقابل حریفی از ترکیه با نتایج  یک بر صفر و شش بر صفر شکست خورد،اما با توجه به حضور حریف ترکیه ای در دیدار فینال به گروه شانس مجدد رفت.

در کشتی فرنگی در وزن 50 کیلوگرم امیر کعب عمیر پس از استراحت در دور نخست در دورهای دوم وسوم با نتایج 5 بر صفر و 7 بر 4 حریفان  بلغاری را شکست داد و امشب در دیدار فینال رودروی حریف قزاق قرار می گیرد. 

در وزن 60 کیلوگرم حمید خواجه نادری در دور اول با نتایج  یک بر صفر ،صفر بر 3 و 4 بر صفر حریفی از آمریکا را شکست داد و در دور دوم با نتایج صفر بر 2 ،2 بر یک و 2 بر صفر حریفی از قزاقستان را پشت سرگذاشت، اما در دور سوم مقابل حریف مجارستانی با نتیجه 7 بر یک در سه تایم شکست خورد و به گروه شانس مجدد رفت درهمین وزن رضا کنعانی در دور نخست با نتایج 2 بر 3 و 2 بر صفر مقابل حریفی از بلغارستان شکست خورد، اما با توجه به حضور کشتی گیر بلغاردر دیدار فینال این کشتی گیر هم به گروه شانس مجدد رفت.

در وزن 74 کیلوگرم کمال محمد علیزاده در دور اول با نتایج یک بر 4 ،4 بر صفر و 3 بر صفر حریفی از مجارستان را شکست داد و در دور دوم نیز حریفی از چک را با نتایج  4 بر صفر و 2 بر صفر شکست داد و در دور سوم  نیزبا نتایج مشابه یک بر صفر در دو تایم حریف قزاقستانی را از پیش رو برداشت تا امشب برای کسب مدال طلا رودروی حریفی قزاق قرارگیرد.

در وزن 96 کیلوگرم مجتبی ممی زاده در دور اول با نتایج یک بر صفر، صفر بر یک و یک بر صفر حریفی از ترکیه را شکست داد اما در دور دوم با نتایج یک بر صفر و 2 بر صفر مغلوب حریف مجارستانی خود شد و با توجه به حضور این کشتی گیرترکیه ای در دیدار فینال به گروه شانس مجدد برود.

مرحله شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان 50 ،60 ،84 و 120 کیلوگرم جام سیراکف امشب در شهر صوفیه برگزار می شود. مسابقات وزنهای 55 ،66 ،84 و 120 کیلوگرم جام سیراکف بلغارستان فردا یکشنبه اول فروردین ماه سال 89 برگزار خواهد شد.

کد خبر 1054055

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha