بندرعباس - خبرگزاری مهر: وضعیت بازارچه های مرزی هرمزگان با حضور مدیرکل صادرات و واردات وزارت بازرگانی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار مهر در بندرعباس، محمدی مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی و هیات همراه که به قصد بررسی فعالیت تعاونیهای مرزنشین و بازارچه های مرزی شرق استان به هرمزگان سفر کرده بودند ظهر سه شنبه در جلسه ای در دفتر مدیر کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری با حضور معاون توسعه تجارت خارجی سازمان بازرگانی به بررسی مسائل و مشکلات و وضع موجود بازارچه های مرزی استان ، تعاونی های مرزنشینان و به ویژه بازارچه ی شهرستان جاسک و میناب پرداخت.

فرهاد معتمد مدیر کل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری با اشاره به پیشینه گسترده تجارت در هرمزگان در خصوص اقلام وارداتی مورد تقاضای تجار، سهمیه تعاونی های مرزنشین و مناطق محروم و افزایش جمعیت این مناطق، انتقال کارت بازرگانی شرکتهای بزرگ استان و افزایش عوارض بندری کالاهای صادراتی صحبتهای مبسوطی ارائه کرد.

در ادامه مدیر کل مقررات صادرات و واردات هدف از سفر دو روزه خود را بررسی مسائل و مشکلات تعاونیهای مرزنشین و بازدید از بازارچه های مرزی شرق استان بر شمرد.

وی افزود: بحث های مطرح شده در این سفر دو روزه به سازمان توسعه تجارت منعکس و بررسی خواهد شد تا کمک لازم به توسعه و رونق تجارت خارجی استان انجام شود.

در این سفر دو روزه بازارچه ها و تعدادی از تعاونی های مرزنشینان شهرستان میناب و جاسک نیز مورد بازدید قرار گرفت.

مسعود دشوارگر معاون توسعه تجارت خارجی سازمان بازرگانی هرمزگان در این خصوص بیان داشت: در این بازدید برخی از مدیر عاملان تعاونی های مرزنشینان مسائل و مشکلات خود را بیان کردند و مشکلات تعاونی ها و سهمیه مناطق محروم بررسی شد و بحث خروج کالا توسط مرزنشینان و رفع موانع حقوقی و قانونی از سوی دستگاههای ذیربط در دستور کار مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران قرار گرفت.

وی مشکلات مربوط به بدهی های مالیاتی تعاونیها را مطرح کرد و خواستار امتیازاتی جهت مراودات تجاری  تعاونیهای استان های همجوار شدند.

در ادامه سفر هیات اعزامی از زیرساخت های بندری و گمرکی و بازارچه شهرستان جاسک بازدید به عمل آوردند و در همین راستا با حضور ناصری فرماندار شهرستان جاسک و فعالان اقتصادی این شهرستان مسائل مرتبط با توسعه تجارت شهرستان جاسک و تسریع در رونق بخشیدن به فعالیت تجاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

کد خبر 1259284

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =