دو اسکله آماده نصب در هرمزگان/ دیواری که عقب نمی نشیند

بندرعباس - خبرگزاری مهر: بنادر و دریانوردی هرمزگان برای ارائه خدمات بهتر در ایام نوروز دو اسکله آماده نصب دارد که به دلیل عدم عقب نشینی دیوار دریابانی قشم در اسکله شهید ذاکری معطل مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، همه ساله در ایام نوروز بیش از نیمی از مسافرانی که با استان هرمزگان سفر می کنند جزیره قشم را به عنوان مقصد برمی گزینند. از این رو تردد دریایی و ارائه خدمات دریایی از اهمیت زیادی برخوردار می شود. بنادر و دریانوردی هرمزگان همچون سالهای اخیربا اتخاذ تدابیر ویژه سعی در روان سازی ترافیک تردد شناورها و جابه جایی مسافران دارد.

به گفته علی اکبر صفایی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ایام تعطیلات نوروز سال 90 بیش از سه میلیون نفر مسافر در مسیر بندرعباس - قشم تردد کرده اند که این گفته نشان می دهد از پنج میلیون مسافری که وارد استان هرمزگان شده اند بیش از نیمی از آنها علاقه مند به حضور در قشم هستند.

در روزهای اخیر بسیاری از دستگاه های اجرایی استان با تشکیل ستادهای تسهیلات نوروزی اکیپهای ویژه ای را تشکیل داده اند تا بتوانند به لحاظ ارائه خدمات از یکدیگر پیشی بگیرند.

صفایی در آخرین نشست مطبوعاتی از نصب دو رمپ جدید و لایروبی اسکله شهید ذاکری برای پهلوگیری همزمان شناورهای مسافری و تردد شناورهای مسافری بزرگ در این اسکله خبر داد و افزود: برای نصب این دو رمپ دیوار پاسگاه دریابانی قشم باید عقب نشینی کند که دیواری در پاسگاه ساخته شده تا دیوار کنونی جهت ارائه خدمات بنادر تخریب شود. 

اما با گذشت دو هفته از این جلسه بر اساس مشاهدات خبرنگار مهر همچنان این دو رمپ بنادر در اسکله شهید ذاکری قشم نصب نشده و پیش بینی می شود تردد شناورها و پهلوگیری با مشکلاتی روبرو شود، مشاهدات خبرنگار مهر نشان می دهد پاسگاه دریابانی قشم که در کنار اسکله شهید ذاکری قشم قرار دارد هنوز با وجود کشیدن دیواری دیگر تمایلی به تخریب دیوار کنونی ندارد و بنادر و دریانوردی هرمزگان برای آماده سازی این محوطه و ایجاد یک محوطه مناسب برای تردد مسافران دچار مشکل شده است.

نباید فراموش کرد استاندار هرمزگان طی ماههای اخیر با تاکید بر همکاری و همراهی مدیران در ارائه خدمات در ایام نوروز خواستار ارائه خدمات مناسب به مهمانان نوروزی شد.

نباید فراموش کرد حذف اتوبوسهای دریایی و قایقهای غیر ایمن از ناوگان حمل و نقل دریایی موجب شده تا شناورهای مسافری نیمه سنگین به ناوگان ملحق شود که پهلوگیری اینگونه شناورها نیازمند رمپهای مناسب و لایروبی است، متاسفانه با توجه به اینکه از روز سه شنبه نخستین روز سال 91 خواهد بود اما مشکل تخریب دیوار دریابانی حل نشده و به احتمال فراوان ازدیاد مسافران در روزهای آینده مشکلاتی را در اسکله شهید ذاکری فراهم خواهد کرد امید است تا مسئولان دریابانی و بنادر و دریانوردی هر چه سریعتر در حل این مشکل چاره ایی بیندیشند.

کد خبر 1562686

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha