انتشار «کریمانه» به مناسبت 30 سالگی نشر اساطیر

مجموعه مقالاتی با عنوان «کریمانه» به مناسبت سی‌امین سالگرد تاسیس انتشارات اساطیر منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، «کریمانه» عنوان مجموعه مقالاتی است که قرار است به مناسبت سی‌امین سال فعالیت انتشارات اساطیر به مدیریت عبدالکریم جربزه‌دار تا اواخر شهریورماه امسال منتشر شود. این مجموعه به دلیل حجم بالای مقالات در دو جلد مستقل منتشر خواهد شد. نامگذاری این مجموعه هم با الهام از نام عبدالکریم جربزه‌دار صورت گرفته است.

عمده مقالاتی که برای این کتاب جمع‌آوری می‌شوند، اهدایی از طرف محققان و پژوهشگران کشور است و شامل موضوعاتی در زمینه ادبیات، ایرانشناسی، باستان‌شناسی، زبان‌شناسی، نقد کتاب و هر علمی است که به نوعی با قلمرو ایران در ارتباط باشد و زیرمجموعه موضوعاتی باشد که نشر اساطیر بر انتشارشان مبادرت دارد.

مقالاتی که برای چاپ در این یادنامه یا ارج‌نامه در نظر گرفته می‌شوند، با همت و سرمایه جمشید کیانفر، دوستان جربزه‌دار، محققان و پژوهشگران پیشکسوت کشور جمع‌آوری می‌شوند. با این که این کتاب قرار است به مناسبت سی‌ سالگی انتشارات اساطیر منتشر شود، ولی موضوع اصلی مقالات آن درباره این ناشر نیست و شامل موضوعاتی است که به آن‌ها اشاره شد. هر جلد از این مجموعه، حدود 800 صفحه خواهد داشت.

«کریمانه» در حال حاضر آخرین مراحل آماده‌سازی مقالات را پشت سر می‌گذارد و قرار است تا پایان شهریورماه امسال منتشر شود، ولی با احتساب مرحله اخذ مجوز امکان دارد، عرضه آن به بازار در مهرماه سال جاری انجام شود.

کد خبر 1614150

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =