شخصا پیگیر بازداشت وبلاگ‌نویسان هستم/ حزب گرایی نمادی از قبیله گرایی است

رئیس جمهور خطاب به وبلاگ نویسی که از بازداشت برخی وبلاگ نویسان انتقاد کرده بود گفت: بنده شخصا پیگیر این موضوع هستم و حتی نامه ای به قوه قضائیه نیز نوشتم، البته شاید رئیس قوه در جریان این برخوردها نباشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در مراسم روز خبرنگار با حضور رئیس جمهور ، طی سخنانی با تبریک این روز گفت: درباره اهمیت این روز و مسئولیت خبرنگاران صحبت های زیادی شده است.

وی در ادامه با اشاره به ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن شبهای قدر، گفت: شان انسان بالاتر از هر چیز است و باید انسانیت، حقیقت و متعالی شدن خودمان را در این شبها در نظر بگیریم.

حزب گرایی نمادی از قبیله گرایی است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه آزادگی بالاتر از عدالت و آزادی است، گفت: شاید انسان تحت ظلم قرار بگیرد اما آزادیگیش از بین نمی رود و آزادگی به معنای مردانگی و رها شدن از قبیله گرایی است که امروز این قبیله گرایی به صورت حزب گرایی نمایان شده است.

احمدی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه اگر آزادگی مخدوش شود حقیقت انسان لگدمال می شود، گفت: آزادگی در وجود انسان ربطی به فرقه و مذهب ندارد. آزادگی یعنی اینکه اگر به هر انسانی در هر جایی ظلم شد از او دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه دینداری باید انسان را به آزادگی برساند و اگر اینطور نشود خودفریبی است، گفت: این آزادگی البته برای اهالی رسانه فرق می کند. عرصه خبرنگاری، عرصه ای است که می توان در آن آزادی را حفظ کرد و نباید خودمان را به چیزهای کوچک بفروشیم.

رئیس قوه مجریه همچنین با اشاره به روحیه آزادگی در انسانها گفت: آدم آزاده وقتی قدرت امضا پیدا کرد نباید عقده ها و تمایلات شخصی خود را به دیگران تحمیل کند و در منصب های مختلف خود را گم کند.

با بستن وبلاگ ها ماجرا درست نمی شود

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به انتقاد یکی از خبرنگاران در خصوص بسته شدن برخی وبلاگ ها از سوی قوه قضائیه گفت: حق با شماست. باید دید آیا با بسته شدن وبلاگ ها ماجرا درست می شود؟ آیا فکر می کنید اگر مردم این چیزها را نبینند خدا هم نمی بیند.

احمدی نژاد اظهار داشت: اگر خدا بخواهد هر کسی حتی کسانی که در راس امور هستند نیز سقوط خواهند کرد.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران باید پرچمدار عدالت و حقیقت باشد، گفت: البته اگر جایی تهمتی زده می شود باید رسیدگی کرد.

رئیس جمهور گفت: البته برخی رسانه ها نیز گرفتار مسائلی هستند. رسانه باید آزادگی داشته باشد و حقیقت را بگوید.

احمدی نژاد همچنین در توصیه ای به همکاران خود در سایر قوا گفت: عرصه رسانه، عرصه نمایش اعتقاد به آزادی بیان نیست بلکه یک عرصه واقعی است.

وی خاطر نشان کرد: به برخی دوستان خودم نیز گفته ام که اینگونه برخورد نکنند چرا که خبرنگار نیز انسان بوده و یک هموطن است. اگر هم اشتباهی مرتکب شده آیا با بستن وبلاگ ها مشکلات حل می شود؟

وقتی برخورد با جوانفکر را می بینم قبول برخی مسائل سخت می شود

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی خودشان هم شاکی هستند و هم قاضی، گفت: ما خوشبین هستیم و برخی توضیحات را می پذیریم ولی برخی اعمال را وقتی کنار هم می گذاریم با هم جور در نمی آید. وقتی گزارش جوانفکر را می بینم که با او چطور برخورد شده است قبول برخی از مسائل سخت می شود.

وی اظهار داشت: همه رسانه ها یکی هستند و حتی رسانه های دولتی تا به حال یک ریال از دولت نیز نگرفتند و رئیس جمهور در مسائل جزئی به آنها خط دهی نمی کند بلکه در مسائل کلان برخی موضوعات را به آنها متذکر می شود که در جهت همدلی حرکت کنند.

بستر اندیشیدن جامعه را یکی کنیم

احمدی نژاد با بیان اینکه هر کدام از ما در یک بستر فکری و اندیشه ای تصمیم گیری می کنیم، گفت: هر گاه بتوانیم بستر اندیشیدن جامعه را یکی کنیم در این صورت است که تحلیل ها یکی شده و همدلی ایجاد می شود.

وی همچنین با اشاره به تحولات منطقه گفت: واقعیت این است که در متن تحولات واقعه ای تاریخی هستیم و جامعه بشری در حال عبور از یک پیچ تند است.

رئیس جمهور افزود: تحولات در حال اتفاق است و نگاه ما به انسان باید جهانی باشد و دیگر پیام های منطقه ای و جغرافیایی جواب نمی دهد.

احمدی نژاد اظهار داشت: باید در خصوص تحولات منطقه دو تحلیل داشته باشیم یکی مطالبات مردم و دوم کسانی که می خواهند این تحولات را مدیریت کنند، چرا که این عرصه، عرصه ای پیچیده است.

وی با بیان اینکه برخی انقلاب های منطقه با اینکه چندهزار شهید داده اند اما افرادی روی کار آمدند که مخالف نظر مردم هستند گفت: اگر دقیق تحلیل نکنیم دچار تناقض می شویم.

توجه به مظلومیت مردم آمریکا و اروپا خط مرز ما و دشمن را عوض می کند

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: موضع ما در قبال ملت آمریکا و اروپا باید با موضعمان در قبال سران آنها متفاوت باشد. اگر حقیقت انسانی را در نظر بگیریم مردم آمریکا و اروپا نیز مظلوم هستند و آن وقت است که خط مرز ما و دشمن عوض می شود.

احمدی نژاد گفت: برخی که عرصه را نمی شناسند می خواهند خط مرز ما با دشمن را به تهران بیاورند.

احزاب هیچگاه در دل مردم جای نداشته اند

وی با اشاره به اینکه احزاب و گروه ها هیچ وقت در ایران در دل مردم جا پیدا نکرده اند، گفت: برخی فکر می کنند ملت عقب افتاده هستند ولی من به آنها می گویم آنچه را که شما در آینه نمی بینند این مردم در خشت خام می بینند. ملت ایران همه قالب های تحمیلی را از سوی هر کس که باشد در هم می شکند.

وی با بیان اینکه همیشه باید انقلاب را تعریف کنیم، گفت: انقلاب آمد برای کرامت انسانی و اینکه انسانها محترم شمرده شوند.

اهل ظلم همواره طرف مقابل را به سحر و جادو متهم کرده اند

رئیس قوه مجریه اظهار داشت: وقتی تاریخ را مطالعه می کنیم اهالی توحید مخالفان خود را هیچگاه به سحر و جادو متهم نکرده اند و بلکه بلعکس بوده است یعنی اهل ظلم وقتی منطقشان کم می آورد طرف مقابل را متهم می کردند.

وی خاطر نشان کرد: اختلاف میان مذاهب مختلف در جهان بین توده های مردم نیست بلکه بین مدعیان مذاهب است.

احمدی نژاد در ادامه سخنرانی خود با اشاره به صحبت برخی خبرنگاران گفت: از ضعف اطلاع رسانی در دولت انتقاد شد که بخشی از آن را قبول دارم. معتقدم دولت باید کار خودش را بکند و رسانه نیز کار خودشان را.

وی در ادامه افزود: برخی در دعواهای سیاسی حد و مرزی نمی شناسند و باید بگویم اگر به دنبال قدرت باشیم با این دعواها به جایی نمی رسیم.

احمدی نژاد اظهار داشت: کسانی که روی خون شهدا نشسته اند و به دنبال قدرت هستند هیچ گاه به جایی نمی رسند و این جمله را باید از من به یادگار داشته باشید.

رئیس جمهور با بیان اینکه نباید فکر کرد چون در جمهوری اسلامی هستیم همه چیز خوب است، گفت: قبل از انقلاب باورم این بود که وقتی انقلاب شود عمل صالح آسان می شود اما چند ماه بعد از پیروزی انقلاب فهمیدم انجام عمل صالح سخت تر است.

احمدی نژاد خطاب به وبلاگ نویسی که از بازداشت برخی وبلاگ نویسان انتقاد کرده بود، گفت: بنده شخصا پیگیر این موضوع هستم و حتی نامه ای به قوه قضائیه نیز نوشتم. البته شاید رئیس قوه در جریان این برخوردها نباشد اما باید به شما بگویم که شما هم باید در عرصه حقیقت طلبی صبر و تحمل داشته باشید.

کد خبر 1668142

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =