نماينده دبير كل سازمان ملل متحد خواستار خلع سلاح نيروهاي مقاومت لبناني از جمله حزب الله بر اساس قطعنامه 1559 شد ؛ درحالي كه اكثريت لبناني ها با محكوميت اين قطعنامه از نيروهاي مقاومت حمايت كرده اند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از راديو " سوا " آمريكا ،  تيري رود لارسن فرستاده دبيركل سازمان ملل متحد به لبنان بر اهميت خلع سلاح نيروهاي مقاومت از جمله حزب الله بر اساس قطعنامه 1559 شوراي امنيت تاكيد كرد.

وي به اين نكته اشاره كرد كه گفتگو در اين خصوص همچنان ادامه دارد.

از سوي ديگر سخنگوي كوفي عنان دبير كل سازمان ملل متحد گفت : عنان پس از ديدار با لارسن پيش بيني كرد كه نيروهاي سوري از جمله نيروهاي اطلاعاتي و تجهيزات اين كشور تا پيش از برگزاري انتخابات پارلماني لبنان از اين كشور خارج شوند.

اين در حالي است كه دبيركل حزب الله لبنان با رد درخواست آمريكا براي خلع سلاح نيروهاي مقاومت در لبنان تاكيد كرد : تا زماني كه لبنان در دايره تهديدهاي اسرائيل باشد مقاومت همچنان سلاح در دست باقي خواهد ماند.

سيد حسن نصرالله  بار ديگر بر مخالفت مردم لبنان با قطعنامه 1559 تاكيد كرد .

در تظاهرات ميليوني مردم لبنان كه ده روز پيش در بيروت بنا به دعوت حزب الله و گروه هاي مردمي برگزار شد و بيش از يك و نيم ميليون نفر از جمعيت 4 ميليوني لبنان شركت كردند كه در تاريخ اين كشور كوچك بي سابقه است مردم حمايت قاطعانه خود را از مقاومت اعلام كردند و با هرگونه مداخله جويي آمريكا وغرب در امور داخلي لبنان مخالفت كردند و قطعنامه 1559 را محكوم كردند.

کد خبر 166826

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha