نخستین تیم کامل در تاریخ تیروکمان جانبازان و معلولین اعزام می شود

رئیس انجمن تیروکمان فدراسیون جانبازان و معلولین از اعزام نخستین تیم کامل در تاریخ تیروکمان جانبازان و معلولین به رقابت های جهانی تایلند خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون جانبازان و معلولین، مجید کهتری، رئیس انجمن تیروکمان جانبازان و معلولین در خصوص برنامه های مورد نظر انجمن تا پایان سال جاری ضمن بیان مطلب فوق گفت: تقویم سال 92 رشته تیروکمان مورد بررسی و تصویب فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک قرار گرفته و بر این اساس مقرر شد تا تیم ملی جوانان تا پایان سال جاری در دو مرحله اردو آمادگی شرکت کنند.

وی در همین خصوص افزود: برای تیم ملی جوانان 4 مرحله دیگر اردو در نظر گرفته شده که به فواصل و پیش از اعزام به رقابت های جهانی جوانان مالزی (آبان 92) برگزار می شود تا ملی پوشان جوان از آمادگی لازم برای حضور در این مسابقات برخوردار باشند.

رئیس انجمن تیروکمان جانبازان و معلولین ضمن تشریح برنامه های تیم ملی خاطر نشان کرد: پس از رقابت های پارالمپیک لندن در نظر داشتیم تا ملی پوشان در دو اردو آمادگی شرکت کنند که این امر محقق نشد بنابراین طی جلساتی که در کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون برگزار شد ، مقرر شد این دو مرحله اردو تا پایان سال جاری برگزار شود.

وی افزود: برای اینکه شاکله تیم ملی محدود به ملی پوشان فعلی نباشد، در اردوهای پیش رو از نفرات برتر که در رقابت های قهرمانی کشور در یزد شناخته شدند و نیز بانوانی که در المپیاد ورزشی سال گذشته مشهد عناوین برتر این رشته را بدست آوردند، دعوت بعمل آوریم. این اقدام به منظور پشتوانه سازی تیم ملی و نیز میدان دادن به افرادی است که مستعد حضور در تیم ملی هستند.

وی در خصوص اردوهای آمادگی در سال 92 نیز گفت: اولین مرحله اردو در سال جدید، اواخر فرودین ماه با حضور 22 نفر آغاز می شد که البته به مرور افراد ریزش خواهند داشت تا در نهایت تیم با بهترین نفرات به کار خود ادامه دهد.

کهتری از اعزام اولین تیم کامل تیر وکمان در تاریخ ورزشی این رشته در ایران خبر داد و تاکید کرد: مسابقات جهانی، که هر دو سال برگزار می شود در زمره مهم ترین رقابت های رشته تیروکمان معلولین جهان است که مهر ماه سال آینده به میزبانی بانکوک برگزار خواهد شد. در این رویداد ورزشی، در نظر داریم در صورت فراهم شدن شرایط،  تیم ملی تیروکمان جانبازان و معلولین ایران با ترکیب کامل ، شامل 4 تیم 4 نفره (سه تیرانداز و یک نفر ذخیره)، به این مسابقات اعزام شوند.

رئیس انجمن تیروکمان جانبازان ومعلولین از نگرش مثبت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون به رشته تیرو کمان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه عملکرد مثبت تیم ملی در لندن و موفقیت های سالهای اخیر این رشته ، موجب پدید آمدن نگاه جدیدی به این رشته شده که بسیار ارزشمند است. در این خصوص دید مسئولین کمیته پارالمپیک و فدراسیون به اعزامهای جهانی، نظیر رقابت های جهانی بانکوک، نگاهی تدارکاتی به جهت آمادگی حضور در رویدادی بسیار مهم چون رقابت های پارآسیایی کره جنوبی است و از این جهت کلیه پشتیبانی های لازم برای حضور قدرتمند تیم های ملی بزرگسالان و جوانان انجام شده است.

وی در پایان در خصوص برنامه های داخلی این رشته نیز عنوان کرد: سال آینده به غیر از رویداهای برون مرزی ، در نظر داریم مسابقات لیگ باشگاهی و قهرمان کشوری را نیز برگزار کنیم.

تیم ملی تیروکمان جانبازان و معلولین ایران در رقابت های پارالمپیک لندن موفق به کسب یک نشان طلا و یک نشان برنز تیمی شد.

 
 

کد خبر 1774552

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =