جلسه 55 نفر از کشاورزان با مدیران اصفهان/ شرق اصفهان به آرامش رسید

اصفهان – خبرگزاری مهر: کشاورزان شرق اصفهان که در چند روز اخیر در خصوص وضعیت خشکسالیهای اصفهان اعتراض داشتند ، بالاخره 55 نفر از آنها توانستند با مدیران اصفهان جلسه ای برگزار کنند و مشکلات خود را مطرح کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از نگرانی کشاورزان شرق اصفهان و بروز حادثه در خط انتقال آب اصفهان به یزد، این مسئله سبب بروز حوادثی در شرق اصفهان شده بود که خوشبختانه این مسئله در حال حاضر به مرحله سکون رسیده و با خویشتنداری کشاورزان زحمتکش آرام گرفت.

در این خصوص استاندار اصفهان گفت:  در سه الی چهار سال اخیر مطالبات کشاورزان افزایش یافت و استانداری نیز در ماه‌های اخیر نگاه ویژه ای به موضوع آب و کشاورزی داشته است.

علیرضا ذاکر اصفهانی با اشاره به اینکه نگرانی‌های جامعه کشاورزان برای دولت قابل درک است، اظهار داشت: مدیریت استان در ماه‌های اخیر با همکاری سازمان جهادکشاورزی و مدیریت آب تلاش کرده تا برنامه های کوتاه مدت و میان مدتی را به اجرا بگذارد که در نهایت مدیریت خوبی داشته است.

ذاکر اصفهانی با اشاره به اینکه دغدغه‌های اخیر کشاورزان منجر به بروز برخی التهابات در روزهای اخیر شده، اظهار کرد: مسائل روزهای اخیر، هم برای کشاورزان و هم برای دستگاه‌های اجرایی مشکل ایجاد کرد و ما بر این اعتقاد هستیم که در فضای التهابی نمی‌توان پاسخ مطالبات را داد.

وی با اشاره به جلسه برگزار شده میان منتخبان کشاورزان و مدیریت استان گفت: در این جلسه 55 نفر از کشاورزان منطقه شرق اصفهان حضور داشته و مسئولان دستگاه‌های امنیتی و مدیریتی استان نیز حضور یافتند که طی آن کشاورزان نقطه نظرات خود را بیان کرده و دستگاه‌های اجرایی استان نیز مسائل خود را با کشاورزان در میان گذاشتند و هر دو طرف به دنبال رفع معضلات ایجاد شده بودند.

به گزارش مهر همچنین امام جمعه اصفهان نیز در خصوص حوادث چند روز اتفاق افتاده در اصفهان در خطبه های نماز جمعه بیان داشت: به کشاورزان اصفهانی در خصوص ابراز ناخشنودی نسبت به ضایع شدن حقابه شما حق می دهم اما ترکاندن و آسیب رساندن به خطوط آب شهرهای دیگر عملی نادرست و غیر شرعی است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد بیان داشت: معیشت مردم شرق اصفهان تنها از راه کشاورزی است و مدیران استانی باید در شرایط خشکسالی فعلی، به روشهای دیگر به آنان کمک کنند.

وی با بیان اینکه شهر اصفهان درحال حاضر دو میلیون جمعیت دارد تصریح کرد: مردم  باید در مصرف آب دقت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه  مسیر رودخانه زاینده رود موجب هدر دادن بسیار آب می شود،گفت: به مدیران پیشنهاد می کنم از یک طرف از عرض رودخانه بکاهند و دوم اینکه از خروجی سد زاینده رود لوله ای به منطقه شرق متصل کنند تا این قدر آب در مسیر رفت اسراف نشده و به سرعت انتقال یابد.

همچنین در این خصوص معاون سیاسی استانداری اصفهان نیز به مهر گفت: خوشبختانه با هوشیاری مردم دیگر شاهد هیچ مشکل خاصی نبوده و دیگر از اختلاف و درگیری هیچ موردی  گزارش نشده است.

محمئ مهدی اسماعیلی با اشاره به حوادثی که در روز سه شنبه و چهارشنبه روی داد بیان داشت: این حوادث به هیچ وجه مورد رضایت ما نبود، اما خوشبختانه ما شاهد هیچ کشته و تلفات جانی در این خصوص نبوده ایم این موضوع در حالی است که در حوادث کوچک‌تر موضوع به سبب برخی بی احتیطی ها بعضا مخاطرات زیادی را شاهد هستیم.

به گزارش مهر معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر خبر از جاری شدن آب بر اساس تفاهم نامه نه ماده ای در نیمه سوم فروردین ماه سال جاری برای کشاورزان داده بود.

کد خبر 2009116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =