نوروز بازار بنزین آزاد را سکه کرد/ هدیه 1.3 میلیارد لیتری بنزینی دولت به مردم

همزمان با افزایش سفرهای نوروزی میزان فروش روزانه بنزین آزاد 700 تومانی با ثبت یک رکورد جدید به مرز 20 میلیون لیتر افزایش یافته است ضمن آنکه تا 12 ساعت آینده بیش از 1.3 میلیارد لیتر به کارت‌های خالی سوخت واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، 110 لیتر سهمیه بنزین فروردین ماه ساعت 24 چهارشنبه امشب 30 اسفند ماه به کارت‌های هوشمند سوخت واریز می شود که این شامل 60 لیتر سهمیه عادی بنزین فروردین و 50 لیتر سهمیه ویزه نوروزی است.

بر اساس آمارهای رسمی وزارت نفت در حال حاضر حدود 24 میلیون کارت هوشمند بنزین و گازوئیل در سطح کشور فعال است که از این تعداد نزدیک به 12 میلیون کارت سوخت برای خودروهای شخصی صادر شده است.

از این رو تا 12 ساعت آینده بیش از یک میلیارد و 320 میلیون لیتر بنزین با نرخ نیمه یارانه‌ای 400 تومانی به کارت های هوشمند سوخت واریز می شود.

این در حالی است که تا پیش از واریز این سهمیه بنزین نیمه یارانه ای، فروش بنزین آزاد در جایپگاه های سوخت کشور با ثبت یک رکورد جدید به مرز 20 میلیون لیتر در روز افزایش یافته است.

به عبارت دیگر با افزایش سفرهای برون شهری و نوروزی مردم و با توجه به عدم واریز سهمیه بنزین فروردین فروش بنزین آزاد در جایگاه های سوخت رونق مجددی یافته است.

مطابق با اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، سهمیه‌های بنزین از نخستین دقیقه یکم فروردین ماه سال 1392 قابل برداشت است.

با واریز سهمیه عادی بنزین فروردین، برای سومین سال متوالی سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی، خدماتی و عمومی خودروها در فروردین ماه سال 1392 تثبیت شده است.

همچنین برای نوروز امسال 25 لیتر سهمیه بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ نیمه یارانه ای اختصاص یافته است، این در حالی است که برای فروردین ماه هیچگونه تغییری در سهمیه خودروهای عمومی و خدماتی حاصل نشده است.

از سوی دیگر، برای فروردین ماه سال 1392 سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیت، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران پیشتر در گفتگو با مهر با اشاره به اتخاذ تدابیر ویژه به منظور واریز 50 لیتر سهمیه ویژه بنزین نوروزی مردم، اعلام کرده بود: در حال حاضر بیش از 5 هزار جایگاه بنزین، گازوئیل، گاز مایع و CNG در استانهای مختلف کشور به طور همزمان در مدار بهره برداری و فعالیت قرار دارند.

کد خبر 2021370

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha