فقط با مجوز قانوني مي توان كودك را از تحصيل محروم كرد

مشهد - خبرگزاري مهر: کارشناس برنامه کودکان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تحصيلات ابتدايي حق همه كودكان است و تنها با مجوز قانوني مي توان كودك را از تحصيل محروم كرد.

صفيه تيموري در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: بر اساس قانون كشور كودكان بايد از امكانات تحصيلات ابتدايي برخوردار باشند تا در شرايط مساوي رشد كنند.

وي افزود: رهبري و آموزش كودكان در شرايط مساوي  بايد باشد تا استعداد و قضاوت فردي و درك مسئوليت اجتماعي در كودكان نهادينه شود.

کارشناس برنامه کودکان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بيان كرد: مسئوليت آموزش و رهبري هر كودك در مرحله اول به عهده والدين است.

امكان بازي و تفريح از حقوق كودكان است

تيموري افزود: امكان بازي و تفريح  نيز از حقوق كودكان است كه در كنار آموزش بايد به آن توجه شود و همچنين جامعه و مقامات اجتماعي بايد کوشش كنند تا امکان استفاده از اين حقوق گسترش يابد.

وي با استناد به قانون عنوان كرد: باز داشتن كودكان از تحصيل تنها با مجوز قانوني و در شرايط ويژ‍ ه امكان پذير است.

تيموري همچنين درمورد حمايت هاي قانوني از كودكان در به كار گيري آنها گفت: کودک نبايد قبل از رسيدن به حداقل سن مناسب استخدام  شود.

کارشناس برنامه کودکان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: امکان و يا اجازه استخدام کودک در کارهايي  که به سلامت يا آموزش وي لطمه زده و يا باعث اختلال رشد بدني ، فکري و يا اخلاقي به هيچ عنوان داده نشده است.

کد خبر 2215934

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =