اراجیف اوباما و کری غرور ملی ما را هدف گرفته است/ باید در همان سطح به آنها پاسخ داد

خطیب جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به تهدیدات مقامات آمریکایی علیه کشورمان اظهار داشت: اراجیف اوباما و کری غرور ملی ما را هدف گرفته و باید طبق فرهنگ مقاومت در همان سطح به آنها جواب داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه های اول نماز جمعه این هفته با اشاره به تهدیدات رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص روی میز بودن گزینه های نظامی در مقابل ایران گفت: اراجیف اوباما و کری غرور ملی ما را هدف گرفته است و باید طبق فرهنگ مقاومت در همان سطح به آنها جواب داده شود.

حجت الاسلام خاتمی افزود: عزت سی و پنج ساله مردم ایران مدیون مقاومت و ایستادگی و همین شعار مرگ بر آمریکای شما است.

وی با بیان اینکه برخی بی حصولگی می کنند و می گویند ما از این شعار چه بدست آوردیم، گفت: عزت و عظمت را با این شعار بدست آوردیم. این همه سربلندی سی و پنج ساله مدیون مقاومت است و شما ملت ایران کار بزرگی کردید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دو برنامه برای اداره کشور در جهان وجود داشت، یکی لیبرال دموکراسی غرب و دیگری سوسیال دموکراسی شرق، تصریح کرد: شما ملت ایران در مقابل این دو برنامه، مردم سالاری دینی را مطرح کردید حال دشمن می خواهد این برنامه محقق نشود و تلاش می کند تا ما را شکست دهد.

خطیب این هفته نماز جمعه ادامه داد: دشمن آنقدر با شما درگیر می شود تا شما از دین خود دست بردارید، اما آنها نمی توانند و نخواهند توانست.

حجت‌الاسلام خاتمی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته با بیان اینکه جامعه اسلامی باید در عرصه حق حساس باشد، اظهار داشت: قانون مداری توصیه به حق است و همه باید این مورد را رعایت کنند. در عرصه اداری باید همکاران یکدیگر را به ضابطه مداری جای رابطه مداری توصیه کنند. در عرصه اقتصادی نیز باید عادلانه برخورد شود و معلوم شود پول ها در کجا هزینه می شود.

وی با اشاره به معوقات بانکی گفت: مسئولان اقتصادی باید مراقبت بیشتری داشته باشند. چرا بدهکاری های بانکی باید هر سال زیادتر شود؟ شنیدم در یکی از استان ها و در یک بانک ضمانت‌نامه هزار میلیاردی گم شده است، این ضمانت‌نامه کجا رفته؟ مسئولان و بانکی ها باید نظارت بیشتری داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با بیان اینکه شایسته سالاری در انتصابات باید انجام بگیرد، بیان کرد: قرآن می گوید «ایمان، تقوا و تعهد و همچنین لیاقت و توانمندی از جمله ویژگی هایی است که باید در انتصابات به آن توجه شود.»

سید احمد خاتمی در خطبه های دوم این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر گفت: این ایام شکر نعمت حاکمیت دینی در مقابل 57 سال دین ستیزی است، شکر آزادی در مقابل 57 سال خفقان کور، استقلال در مقابل 57 سال بردگی است که خدا به ملت ایران عطا فرمود.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه بزرگداشت دهه فجر بیعت با روح بلند امام خمینی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران و بیعت با خون شهیدان است گفت: بزرگداشت دهه فجر یعنی ما راه شما را ادامه خواهیم داد.

وی همچنین گفت: جشن های پیروزی انقلاب باید مردمی باشد و در مساجد و حسینیه ها برگزار شود.

حجت الاسلام احمد خاتمی در ادامه با اشاره به بررسی لایحه بودجه 93 در مجلس توصیه ای نیز به نمایندگان داشت و گفت: نمایندگان در بررسی لایحه واقع بینانه عمل کنند، جهت گیری عدالت مدارانه بودجه در نظر نمایندگان باشد و اولویت با مناطق محروم باشد، به گونه ای بودجه بندی شود که ساختار درونی نظام تقویت شد و به علم و فناوری و فرهنگ نیز توجه گردد.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه نمایندگان برای بررسی بودجه مطالعه داشته باشند گفت: در موافقت و مخالفت ها ضرورتی ندارد که حماسی صحبت کنیم . آرام و مستدل و منطقی حرف بزنید، فضای مجلس استدلالی باشد که هست البته برخی فکر می‌کنند اگر داد بزنند مردمی که به آنها رای داده‌اند می گویند اینها نمایندگان جدی ای هستند به حضرت عباس اینطور نیست.

وی هچمین با اشاره به تعامل دولت و مجلس گفت: انشاالله این تعامل برکاتی را به همراه خوهد داشت.

حجت الاسلام احمد خاتمی در ادامه خطبه های این هفته افزود: در هفته های گذشته مقامات آمریکایی گستاخانه و مستکبرانه در رابطه با ایران سخن گفتند در سخنان آنها دروغ، تهمت و تهدید وجود داشت. اوباما گفته بود که ما در توافقنامه ژنو جلو ساخت بمب هسته ای توسط ایران را گرفتیم.

وی گفت: چقدر شما به دروغ های خود دلخوش هستید در حالی که رهبر انقلاب بارها اعلام کردند ایران بدنبال دستیابی به بمب هسته ای نیست و نیازی به آن ندارد.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران افزود: آنها می خواهند بگویند که ایران برای جامعه جهانی خطر است در حالی که اگر جامعه بشری می خواهد خطر پیدا کند دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی خطر هستند.

وی با بیان اینکه بوعلی سینا می گوید من از گاو می ترسم چون سلاح دارد ولی عقل ندارد اظهار داشت: مسئله شما آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی همین است. شما در هیروشیما از بمب اتمی استفاده کردید و بعد از گشتن صدها هزار نفر اعلام کردید قصد داشتید این بمب را آزمایش کنید و اینکه بگویید قدرت آمریکا تا چه حد است.

حجت الاسلام احمد خاتمی با اشاره به تهدیدات مقامات آمریکای علیه ایران گفت: این حرفها کهنه و نخ نما شده است. اگر همه گزینه ها را روی میز دارید ملت ما هم در عرصه دفاع از گزینه هایی از جنس 8 سال دفاع مقدس روی میز دارد که اگر بخواهید دیوانگی کنید شما را به روز سیاه می نشانند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: اوباما اعلام کرده از حمایت ایران از حزب الله که هم پیمانان ما را تهدید می کند اطمینان دارد؛ اولا حزب الله یک سازمان تروریستی نیست یک سازمانی است که مقتدرانه از وطن و عزت خود دفاع می کند و لبنان خانه آنهاست.

وی اظهار داشت: ما هم دقیق خبر داریم که شما جان فدای رژیم صهیونیستی هستید و می دانیم که اگر این رژیم قدرت پیدا کند اسلام و مسلمین را هدف قرار می دهد به همین خاطر ما به شما و هم پیمانتان اعتماد نداشته، نداریم و نخواهیم داشت.

حجت الاسلام احمد خاتمی در ادامه خطبه ها با اشاره به کنفرانس ژنو 2 گفت: این کنفرانس بعد از 9 روز به پایان رسید و به گفته خود اعضا در این کنفرانس نیز شکست خوردند.

وی با بیان اینکه طرف مذاکرات در کنفرانس ژنو 2 گروههای تکفیری آدم کش هستند گفت: خطر این گروهها تنها برای سوریه نیز بلکه برای همه بشریت است به طوری که یک بچه 15 ساله از اعضای این گروه می گوید من با تحریک دایی ام تاکنون 300 نفر را کشته ام.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران افزود: وحشی گری های گروههای تکفیری و خطرناک بودن آنها حاصل همراهی ارتجاع عرب بویژه عربستان و رژیم صهیونیستی است که در لبنان، سوریه و روسیه عملیات تروریستی انجام می دهند.

وی با بیان اینکه مشکل سوریه این قدر هم پیچیده نیست و نیاز به کنفرانس و نشست ندارد گفت: شما به تروریست ها سلاح نفرستید تا مردم از اعم از موافق و مخالف پای صندوق رای بیایند و خودشان انتخاب کنند.

حجت الاسلام احمد خاتمی در خطبه های خود به اوضاع مصر نیز اشاره کرد و گفت: واقعیت مطلب این است که مصر در حکومت مجدد نظامیان است و می خواهند دوره 30 ساله نامبارک را که مصر به حیات خلوت رژیم صهیونیستی تبدیل شده بود برگردانند.

وی  با بیان اینکه ما دل خوشی از دولت سابق مصر نداریم چرا که آنان ایران هراسی، شیعه هراسی انجام می دادند گفت: اما آدم کشی و خفقان را در این کشور محکوم می کنیم.

حجت الاسلام احمد خاتمی همچنین با اشاره به اوضاع بحرین گفت: مطلع شدیم که دولت بحرین شورای اسلامی این کشور را که اکثریت علما در آن عضو هستند را منحل کرده است. دولت بحرین با اسلام ناب محمدی مسئله دارد.

وی خطاب به پادشاهان بحرین گفت: آل خلیفه بدانند 35 سال پیش در ایران شاهی بود که مثل آنها عمل می کرد و سرنوشت این شاه ملعون باید درس عبرتی برای خودکامگان باشد.

 

کد خبر 2225420

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =