تقدیر از جاسبی با تدبیر هاشمی رفسنجانی/ نفرت از جریانهای سیاسی برنامه دانشگاه آزاد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اعلام كرد: با تدبير آیت الله هاشمي رفسنجاني اين توفيق حاصل شد تا از خدمات جاسبي تقدير به عمل آيد.

به گزارش خبرنگار مهر، حميد ميرزاده در اجلاس شصت و هشتم دانشگاه آزاد اسلامي كه هم اكنون در واحد علوم و تحقيقات آغاز به كار كرده است، گفت: اينك ما ميراث دار امانت بزرگ و گران سنگي هستيم كه بزرگترين سرمايه ملي انقلاب است.

وي ادامه داد: با تدبير آیت الله هاشمي رفسنجاني اين توفيق حاصل شد تا از خدمات جاسبي تقدير به عمل آيد. با پايمردي و صلابت جاسبي دانشگاه آزاد به اينجا رسيده است.

وي گفت: شوراهاي راهبردي دانشگاه آزاد با خرد جمعي و مشورت تشكيل شدند، همچنين شوراهاي فرهنگي و پژوهشي تشكيل شده اند. هم اكنون 56 هزار هيأت علمي با دانشگاه آزاد همكاري مي كنند.

به گفته رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، يك ميليون و ششصد و سي و شش هزار نفر در اين دانشگاه تحصيل مي كنند. سرانه اين دانشگاه نزديك به سه ميليون و 370 هزار تومان است. دانشگاه آزاد به ازاي هر دانشجو 900 هزار تومان هزينه پرداخت مي كند.

وی افزود: همچنین 44هزار و 866ميليارد ريال درآمد و 55 هزار ميليارد ريال هزينه اين دانشگاه اعلام شده است.

میرزاده اظهار داشت: نسبت كل هزينه به دانشجو سه ميليون و 370 هزار تومان است و در سال 5 هزار و 500 دانشجوي دكتري در اين دانشگاه جذب مي شوند يعني 5 درصد از تقاضاهاي دكتري در اين دانشگاه پذيرفته مي شوند.

وي ادامه داد: در اين دانشگاه 140 هزار دانشجوي كارشناسي ارشد جذب مي شوند كه كل جذب29درصد كل كشور در اين مقطع است.

به گفته حميد ميرزاده، نسبت استاد به دانشجو در اين دانشگاه يك به 55 است.

وي درباره برنامه هاي دانشگاه آزاد،‌اظهار داشت: همكاري با دولت تدبير و اميد، تنفر و دوري از جريانهاي سياسي، اعتدال اخلاق و معنويت همراه با توسعه علمي،مشاركت در حل مشكلات اقتصادي كشور و برطرف كردن نيازهاي جامعه، تلاش براي حذف شهريه از دوش خانواده ها، جايگزيني صداقت به جاي تزوير و دروغ، از مهمترين برنامه هاي دانشگاه آزاد در اين دوره است.

وي تاكيد كرد: دانشگاه آزاد تا سال آينده نسبت به پذيرش دانشجو به صورت مجازي اقدام مي كند.

رئيس دانشگاه آزاد همچنين از جذب دانشجوي خارجي و زمينه سازي براي آن در آينده اي نزديك خبر داد.

ميرزاده در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به اقدامات معاونت برنامه ريزي اين دانشگاه، اظهار داشت: در برنامه 5 ساله معاونت برنامه ريزي، توجه به نقشه جامع علمي كشور و بهبود ارتقاي اعضاي هيأت علمي در دستور كار قرار دارد.

رئيس دانشگاه آزاد همچنين از همكاري اين دانشگاه با سازمانهاي جهاني در آينده اي نزديك و پوشش بيمه اي تمام دانشجويان همچنين سالم سازي روند نقل و انتقال دانشجويان اين دانشگاه خبر داد.

ميرزاده در ادامه سخنراني خود بر تجميع حسابهاي مالي و حفاظت از حق الناس همچنين توجه به رفاه كاركنان تاكيد كرد.

کد خبر 2239898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =