افت 60 درصدی ذخیره آب سد لتیان/ وضعیت سدهای تهران نگران کننده است

متوسط میزان ذخیره آب سدهای پنچگانه تهران در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 40 درصد کاهش نشان می دهد. در عین حال، این وضعیت در مورد سدهای لار و لتیان در شرق تهران نگران کننده تر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجم آب موجود در مخازن سدهاي تامين كننده آب تهران با كاهش 289 ميليون مترمكعبي در مقايسه با زمان مشابه سال گذشته، به حدود 435 ميليون مترمكعب رسيده است.

بر پایه این گزارش، حجم ذخيره آب در مخزن سدهاي لار، طالقان، كرج، ماملو و لتيان در مقايسه با سال آبي گذشته با 40 درصد کاهش به ترتيب 59، 42، 41، 21 و 60 درصد كاهش يافته است.

حجم آب ورودي به مخزن سدهاي تهران نیز از ابتداي سال آبي جاري (مهرماه 92) تاكنون با 28 درصد كاهش در مقايسه با زمان مشابه سال آبي گذشته، به حدود 421 ميليون مترمكعب رسيده است.

همچنین حجم آب ورودي به مخزن سدهاي تهران در دوره زمانی مشابه سال آبي گذشته 587 ميليون مترمكعب بوده است. براساس اين گزارش، حجم آب موجود در تمامي مخازن سدهاي تهران در مقايسه با زمان مشابه پارسال با كاهش روبرو است.

حجم ذخيره آب در مخزن سدهاي لار، طالقان، كرج، ماملو و لتيان در مقايسه با سال آبي گذشته به ترتيب 59، 42، 41، 21 و 60 درصد كاهش يافته است.

در حال حاضر، حجم آب موجود در مخزن سدهای امیركبیر 90، لتیان 26، لار 21، طالقان 177 و ماملو 122 میلیون مترمكعب گزارش شده است. با توجه به شرايط ذخيره آب و كاهش منابع آبي در پشت سدهاي پنجگانه تهران، شهروندان تهراني بايد نسبت به رعايت الگوي مصرف آب دقت لازم را داشته باشند.

کد خبر 2271568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =