تكميل تاسيسات آب و فاضلاب مسكن مهر كردستان نيازمند 66 ميليارد تومان است

سنندج – خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري کردستان گفت: با توجه به وضعیت پروژه های مسکن مهر کردستان ۶۶ میلیارد تومان برای تكميل تاسیسات زیربنایی نیاز است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا تخت شاهی ظهر سه شنبه در جلسه شورای مسکن کردستان اظهار داشت: از محل فروش انشعاب آب تا کنون 15 میلیارد تومان برای آماده‌ سازی و تاسیسات زیر بنایی پروژه‌ های مسکن مهر هزینه شده است.

وی افزود: از محل منابع ملی هم که سهم استان 15 میلیارد تومان بوده هفت میلیارد تومان آن دریافت شده است و بقيه اعتبار اين بخش تاكنون تخصيص پيدا نكرده و جذب نشده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري کردستان بیان کرد: مشکل فاضلاب پروژه هزار و 728 واحدی دگایران سه مخزن تعریف شده داردکه با اداره‌ کل منابع طبیعی برای جانمایی مشکل داریم.

تخت شاهی یادآور شد: حق هر انشعاب آب در حال حاضر یک میلیون و 700 هزار تومان به قیمت روز است که این رقم در مرکز استان 600 هزار تومان و در شهرستان‌ ها پائین ‌تر از 370 هزار تومان است.

وی در مورد مشکل آب پروژه‌ مسکن مهر کامیاران نیز ادامه داد: در همین راستا آب به ورودی سایت پروژه دو هزار و 406 واحدی کامیاران رسانده شده اما این پروژه به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است و اکنون 700 میلیون تومان به پیمانکار بدهکار هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري کردستان با اشاره به این مطلب که  در بحث مسکن مهر اگر شهرداری بر و کف را آماده کند در کوتاه ترین زمان ممکن کار عملیاتی می شود، بیان کرد: آب و فاضلاب قدرت تملک زمين را ندارد و در حوزه هایی که مربوط به حیطه کاری آن نمی شود ورود پیدا نمی کند.

تخت شاهی با اشاره به این مطلب که در این پروژه یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است، یادآور شد: برای پروژه مسکن مهر خبرنگاران استان از ابتدای سال 92 توافق شده بود که مبلغی به شرکت آب و فاضلاب پرداخت شود و تاکنون یک ریال برای این امر پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: در زمینه تکمیل تاسیسات زیربنایی پروژه‌ های مسکن مهر استان سیاست گذاری طوری تعریف شده است که دستگاه‌ های خدمات رسان با اداره ‌کل مسکن و شهرسازی هماهنگ و همسو باشند و در اين راستا انتظار مي رود كه شاهد تعامل و همكاري بهتري در اين بخش باشيم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري كردستان با اشاره به كمبود اعتبار براي تكميل پروژه هاي در دست احداث در حوزه مسكن مهر در اين استان  گفت: در حال حاضر کمبود اعتبارات و منابع مالی مشکل اصلی شرکت آب و فاضلاب است.

تخت شاهی اظهار داشت: با توجه به اقداناتی که صورت گرفته مطالباتی که پیمانکاران از شرکت آب و فاضلاب دارند نگران کننده است چرا که حتی 20 درصد مبلغ قراردادها به پیمانکار پرداخت نشده است.

وی در پايان سخنان خود در اين جلسه افزود: متاسفانه با توجه به تخصیص اعتبارات امسال در حال حاضر در شهرستان‌های استان نیز جای امیدی نیست و انتظار می رود راه و شهر سازی به تعهدات مالی خود عمل کند.

کد خبر 2336409

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =