عملکرد ماهان در نیم فصل دوم لیگ بر‌تر؛ ضعیف و غیر قابل دفاع

قم - تیم فوتسال ماهان تندیس قم با شکست برابر مس سونگون به کار خود در رقابت‌های لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور خاتمه داد تا این فصل را با رتبه ششم به پایان برساند.

به گزارش خبرنگار مهر، نماینده فوتسال قم که لیگ بر‌تر فوتسال را به رویایی‌ترین شکل ممکن آغاز کرد و با کسب ۷ پیروزی در ۷ هفته آغازین لیگ، همه را غافلگیر کرد در ادامه چنان اسیر دست حواشی و مشکلات شد که اگر‌‌‌ همان ۲۱ امتیاز آغاز فصل نبود ممکن بود حتی به دسته اول سقوط کند.

پس از پایان نیم فصل نخست با ۸ پیروزی، ۲ تساوی و ۳ باخت و حضور در رده دوم جدول رده بندی با کسب ۲۶ امتیاز، ناصر شریفی مدیر عامل ماهان تندیس تصمیم گرفت علیرضا رعدی را به سمت مربیگری این تیم منصوب کند.

این در حالی بود که در آن مقطع، امیر شمسایی چند هفته‌ای بود که از سمت خود استعفا داده بود و ماهان توسط مربیان قمی خود وحید غیاثی و حسین صبوری رهبری می‌شد و البته در آن مقطع خیلی هم بد نتیجه نگرفت.

با این حال مدیریت حاکم بر ماهان تندیس تصمیم گرفت یک مربی غیر بومی را به قم بیاورد و این مربی کسی جز علیرضا رعدی مدرس فوتسال و مربی باتجربه فوتسال ایران نبود اما شرایط بر خلاف آنچه که رعدی فکر می‌کرد پیش رفت.

پاگشای علیرضا رعدی به سالن دو هزار نفری شهید حیدریان و نخستین تجربه وی به عنوان مربی با شکست خانگی ماهان تندیس برابر شهید منصوری در روز توهین و شعار علیه میثم ایلانلو بازیکن سابق ماهان و البته ضرب و شتم خبرنگاران از سوی عوامل منتسب به ماهان همراه شد تا رعدی به بد‌ترین شکل ممکن کار خود را آغاز کند.

پس از شکست برابر منصوری، دیدار برابر تیم بحران زده میثاق تهران فرصت خوبی برای رعدی بود تا جو را به سود خود تغییر دهد اما شکست سنگین ۴ بر یک برابر میثاق در تهران در روزی که رعدی به پاورپلی بی‌جا متهم شد کار را برای رعدی پیچیده‌تر کرد.

ماهان تندیس در سومین تجربه خود با رعدی در هفته سوم دور برگشت لیگ بر‌تر در قم میزبان تاسیسات دریایی بود اما در این بازی نیز ماهان نتیجه ضعیفی گرفت و ۳ بر یک برابر تاسیسات و یاران وحید و امیر شمسایی شکست خورد و رعدی نیز پس از سومین باخت پی در پی با ماهان در میان خبرنگاران حاضر نشد و اعلام کرد که رئیس هیئت مدیره باشگاه به وی اعلام کرده که مصاحبه نکند.

ماهان یک هفته بعد در خانه بالاخره طعم پیروزی را چشید و در روزی که دبیری تبریز یکی از بد‌ترین بازی‌های فصل خود را انجام داد، قمی‌ها ۴ بر یک پیروز شدند و این برد مسکنی برای دردهای پرشمار ماهان بود.

مشکلات ماهان وقتی بیشتر نمایان شد که آن‌ها باز هم در برابر یک تیم انتهای جدولی باختند و ۳ گانه شکست برابر ۳ تیم قعر جدولی لیگ در زمین حریفان را کامل کردند چنان که ماهان در این بازی در تبریز ۲ بر یک به پایا سازه تبریز باخت تا این تیم قعر جدولی را به بقا امیدوار کند و از ۵ بازی ۴ شکست در کارنامه خود ببیند.

دیدار تیمهای فوتسال ماهان تندیس و شهید منصوری

ماهان سپس در خانه تیم نگون بخت فردوسی مشهد را با شکست ۵ بر یک بدرقه کرد اما ۲ تساوی با ۲ تیم انتهای جدولی شامل شهروند و شهرداری ساوه نشان داد پیروزی‌های ماهان الزاما به معنای پایان روزهای بد این تیم نیست.

ماهان تندیس در ساری برابر شهروند و در قم برابر شهرداری ساوه، بازی برده را مساوی کرد در حالی که ماهان اگر تنها نیمی از مجموع امتیازات بازی‌های خود با ۴ تیم انتهای جدول را می‌گرفت قهرمانی لیگ بر‌تر را به دست می‌آورد.

پیروزی ۴ بر ۲ برابر حفرای خوزستان یکی از عجیب‌ترین نتایج این فصل ماهان تندیس بود و برخی از مسئولان این تیم را در توهم موفقیت و خروج از بحران برد اما واقعیت وضعیت ماهان تندیس هفته بعد در مسابقه خانگی برابر یک تیم قعر جدولی دیگر به نام مقاومت البرز روشن شد و این بازی نیز با تساوی بد‌تر از شکست ماهان در قم به پایان رسید.

شکست قابل پیش بینی ماهان تندیس در اصفهان برابر گیتی پسند با نتیجه ۸ بر ۳ و بازی ضعیف ماهان در این مسابقه با تاکتیک عجیب پاورپلی رعدی سبب شد ماهان ۳ امتیاز را تقدیم اصفهانی‌ها کند و این تیم را در کورس رقابت با تاسیسات دریایی نگه دارد.

ماهان تندیس در هفته ماقبل پایانی لیگ بر‌تر در روزی که تماشاگران حاضر در سالن شهید حیدریان قم یک صدا علیه ناصر شریفی مدیرعامل ماهان تندیس شعار می‌دادند ۶ بر یک به فرش آرا باخت و در ‌‌‌نهایت با شکست ۵ بر ۳ به مس در تبریز به کار خود در لیگ پایان داد.

حاصل کار علیرضا رعدی در ماهان تندیس در نیم فصل دوم لیگ بر‌تر فوتسال از ۱۳ بازی، ۳ پیروزی، ۳ تساوی و ۷ شکست بود تا ماهان تندیس رعدی در نیم فصل دوم از ۳۹ امتیاز ممکن تنها ۱۲ امتیاز را به دست آورد و یکی از ضعیف‌ترین کارنامه‌های نماینده قم در نیم فصل دوم لیگ بر‌تر فوتسال را بر جای بگذارد.

رعدی با ماهان تندیس در مسابقات خانگی از مجموع ۷ بازی ۲ پیروزی، ۲ تساوی و ۳ شکست به دست آورد و با ۸ امتیاز از ۲۱ امتیاز ممکن به کار خود پایان داد و در مسابقات خارج از خانه نیز از ۶ بازی، یک برد، یک مساوی و ۴ شکست در کارنامه خود دید تا ۴ امتیاز از ۱۸ امتیاز ممکن مسابقات بیرون از خانه را به دست آورده باشد.

ماهان تندیس در نیم فصل دوم ۳۷ گل به ثمر رساند و ۴۷ گل دریافت کرد و در حالی با مجموع ۳۸ امتیاز در رده ششم قرار گرفت که در نیم فصل نخست با ۲۶ امتیاز در رده دوم قرار داشت و از نظر منطق و ریاضی، عملکردی ضعیف و روندی نزولی داشت.

غیاثی: عملکرد ماهان تندیس مطلوب نبود

مسئول کمیته فوتسال هیئت فوتبال استان قم با بیان اینکه ماهان تندیس در نیم فصل دوم لیگ بر‌تر فوتسال در بین ۱۴ تیم سیزدهم شده است، گفت: غیاثی: عملکرد ماهان تندیس مطلوب نبود.

سید مهدی غیاثی در گفت‌گو با مهر، اظهار داشت: با توجه به شرایطی که در باشگاه ماهان تندیس وجود دارد کمیته فوتسال برای ماهان تندیس برنامه‌ای نداشته و روی تیم‌های دیگر فوتسال استان برنامه ریزی و سرمایه گذاری می‌کند.

وی افزود: ماهان تندیس در نیم فصل دوم نتایج بسیار ضعیفی گرفت و کمیته فوتسال هیئت فوتبال استان قم منتقد عملکرد کادر فنی این تیم است و اعتقاد دارد ظرفیت فوتسال قم کسب نتایج بهتری بود.

مسئول کمیته فوتسال قم گفت: در فوتسال امروز جهان اطلاعات مسابقات قبلی شما چه در روز باخت و چه در روز پیروزی مورد آنالیز قرار می‌گیرد و دنیای فوتسال دنیای آنالیز است و اینکه یک تیم نمی‌تواند تاکتیک لو رفته خود را در بازی تغییر دهد ضعف فنی آن تیم را نشان می‌دهد.

غیاثی خاطرنشان کرد: کمیته فوتسال روی حضور تیم‌های قمی در لیگ دسته اول و دوم فوتسال کشور برنامه ریزی می‌کند و امسال قرار است تیم‌های تجهیزات آشپزخانه ایران و آتلیه طهران در زیرگروه با قدرت شرکت کنند و برنامه‌هایی برای حضور نماینده فوتسال قم در لیگ‌های پایین‌تر از بر‌تر در دستور کار قرار گرفته است.

کد خبر 2521025

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha