گشت نوروزی منابع طبيعی و آبخيزداری دامغان فعال شد

دامغان - رئيس اداره منابع طبيعی و آبخيزداری شهرستان دامغان از اجرای گشت نوروزی يگان حفاظت اين اداره با هدف مقابله با افراد سودجو و فرصت طلب در عرصه های ملی اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدعلی بهاور بعد از ظهر پنجشنبه در خلال اعزام گشت های نوروزی يگان حفاظت منابع طبیعی اظهار داشت: با توجه به اينكه يكي از وظايف ذاتي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري حفظ انفال است، در اين راستا پنج اكيپ چهار نفره از پرسنل يگان حفاظت در گشت هاي نوروزي حضوري فعال دارند.

وی اضافه كرد: حفاظت و حراست از عرصه های ملی، پيشگیري از هر گونه سوء استفاده احتمالي افراد سودجو، بروز آتش سوزي و اطفاي حريق از مهمترين اهداف اجراي گشتهای نوروزي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان است.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان گفت: يگان حفاظت اين شهرستان شامل دو واحد حفاظتي اميرآباد و ديباج بوده كه در حوزه استحفاظی خود از اراضي ملي در طول سال و به ويژه در ايام نوروز و تعطيلات حفظ و حراست مي كنند.

دامغان

بهاور از تشكيل ۱۳۷ فقره پرونده تخلف در عرصه هاي منابع طبيعی طی سالجاری خبر دارد و افزود: اين تعداد تخلف ثبت شده از سوي متخلفان مربوط به مواد ۴۳، ۴۴ و ۵۵ قانون جنگل ها، مراتع و آبخيزداری كشور بوده كه پس از تشكيل پرونده به مراجع قضايی معرفی شدند.

وی يادآور شد: در سالجاری دو فقره آتش سوزي در عرصه هاي منابع طبيعي شهرستان دامغان به وقوع پيوست كه دو هكتار از مراتع بادله كوه و اسپيرو در شمال دامغان در آتش سوخت و ۲۰ ميليارد ريال خسارت بر جای گذاشت.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان گفت: پس از گزارش حريق از سوي پرسنل يگان حفاظت اين اداره با همكاري شهرداري كلاته رودبار، ديباج و دامداران منطقه آتش سوزي مهار شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در عرصه هاي منابع طبيعي و يا بروز آتش سوزي مراتب را به تلفن گوياي شبانه روزي ۱۵۰۴ اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان اطلاع دهند.

کد خبر 2521473

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha