کسب ۱۰۵۷ مدال توسط ورزشکاران استان کرمانشاه

کرمانشاه- معاون توسعه ورزش همگانی و قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از کسب یک هزار و ۵۷ مدال رنگارنگ توسط ورزشکاران استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، جلال عزیزی با ارائه گزارشی از برنامه های این حوزه در سال ۹۳ اظهار داشت: برگزاری ۱۵۰ دوره آموزشی و توجیهی ویژه داوران و مربیان، برگزاری ۳۰ مجمع  عادی و انتخاباتی هیئت ورزشی استان و نظارت و ارزیابی از کلیه هیئت های ورزشی در سال ۹۳ را بخشی از برنامه های اجرا شده این حوزه در سال ۹۳ ذکر کرد.

وی همچنین افتتاح مرکز استعدادیابی و قهرمانی استان کرمانشاه، آمایش شهرستانها بر اساس قابلیت ها و توانایی ها و اجرای طرح گسترده المپیاد منطقه ای ورزش پس از ماهها بررسی و کار کارشناسی، انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش و سایر ارگانهایی که می توانند در راستای همگانی کردن ورزش نقش داشته باشند، آغاز طرح های استعدایابی در مدارس و برگزاری اولین دوره ورزش محلات شهری و مسابقات ورزش روستایی در سراسر استان رابیانگر عزم جدی مسئولین ورزش استان برای ایجاد تحول در ورزش استان ذکر کرد.

کسب ۱۰۵۷ مدال رنگارنگ در یک سال

عزیزی در خصوص عناوین کسب شده توسط ورزشکاران این استان در سال ۹۳ نیز اظهار کرد: مجموع مدال هایی که طی سال گذشته توسط ورزشکاران این استان کسب شده است ۷ مدال پارآسیایی، ۷ مدال آسیایی(اینچئون و بازی های ساحلی)، ۱۶ مدال قهرمانی آسیا یا قاره، ۲۱ مدال مسابقات بین المللی، ۳۰ مدال مسابقات قهرمانی جهانی و ۹۷۶ مدال در مسابقات کشوری و منطقه ای ذکر کرد و آمار کلی ورزشکاران سازمان یافته استان که  طی سال ۹۳ در مسابقات رسمی و لیگ های کشوری و مسابقات محلات شرکت داشته اند را ۷۰ هزار نفر ذکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت ۴۸ هیئت استانی ورزشی در کرمانشاه، اعلام کرد:در سال گذشته بیش از ۲۷۹ ورزشکار از این هیئت ها به اردو های تیم ملی دعوت شده اند که در نهایت تعداد ۱۴۸ نفر به عضویت تیم ملی در آمده اند.

عزیزی همچنین کسب ۳۳ عنوان قهرمانی تیمی، ۲۴ عنوان دوم تیمی و ۲۹ عنوان سوم تیمی را  ثمره تلاش ورزشکاران هیئت های استانی در رقابتهای کشوری و منطقه ای ذکر کرد.

۱۰ رشته ورزشی استان شانس کسب سهیمه المپیک و پارالمپیک را دارند

معاون توسعه ورزش همگانی و قهرمانی ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ادامه، تلاش برای کسب مدال های رنگارنگ در بازی های آسیایی۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی را از اهداف مهم ورزش استان ذکر کرد و گفت: برای امسال هم که سال کسب سهمیه المپیک هست برنامه هایی در راستای حضور در اردوی ملی پوشان و پیگیری وضعیت قهرمانان و ورزشکاران را در دست برنامه داریم.

وی افزود: استان کرمانشاه در بیش از ۱۰ رشته ورزشی قابلیت حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را دارد و در ۱۸ رشته نیز در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ شانس حضور ورزشکار و نماینده را دارا است.

 معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در خصوص سووالی پیرامون برگزاری مجامع انتخابات هیئت های ورزشی نیز اظهار کرد:در این خصوص قانون به صورت صریح و شفاف تکلیف را بر همه روشن کرده است و طبق آن اقدامات صورت می گیرد و بس.

وی تعیین سرپرست برای هیئت هایی که دوره چهارساله آنها به اتمام می رسد را عین قانون ذکر کرد و گفت: تعیین سرپرست به منظور عدم ایجاد وقفه در امورات هیئت ها و تا زمان برگزاری مجمع صورت می گیرد.

آمادگی برای کسب میزبانی های بزرگ را داریم

عزیزی در خصوص آمادگی کرمانشاه برای کسب میزبانی رقابتهای بزرگ بین المللی نیز اظهار کرد:در سال ۹۳ میزبانی ۳ رویداد بزرگ بین المللی توسط استان کرمانشاه صورت گرفت که در مجموع بیش از هزار نفر در رقابت های این ۳ رویداد شرکت کردند.

وی برگزاری مطلوب و آبرومند رقابت های کشتی جام جهان پهلوان تختی به عنوان مهمترین رویدادی که تاکنون در ورزش کرمانشاه رخ داده است را یک برند برای ورزش کرمانشاه خواند و گفت: این میزبانی نشان داد استان برای رقابت های مهمتر نیز توانایی های بالایی دارد و از قایلیت های ویژه ای برای میزبانی برخوردار است.

همچنین رقابت های بین المللی کاراته و سومین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون ۲ رویداد دیگری بودند که استان از برگزاری انها سربلند بیرون آمد.

وی تاکید کرد:به تمامی فدراسیون ها نیز اعلام کرده ایم، آمادگی میزبانی رقابتهای معتبر داخلی و بین المللی و اردوهای تیم های ملی را داریم و از آن استقبال می کنیم.

هیئت های استانی باید برنامه محور باشند

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ادامه در خصوص نظارت بر هیئت های ورزشی نیز گفت: در چارچوب قانون نظارت بر هیئت های ورزشی و  رصد برنامه ها و فعالیت های آنها در حیطه وظایف اداره کل است و در همین راستا مانند سال گذشته، امسال هم از هیئت ها خواسته ایم برنامه های خود را برای سالجاری به ما اعلام کنند.

وی افزود: امسال نیز مانند سال گذشته نظارت بر هیئت ها به صورت مستمر صورت خواهد گرفت و انتظار داریم هیئت های ورزشی در راستای عمل به وظایف خود در چارچوب دستورالعمل ها و آئین نامه ها عمل کنند.

وی برخورد با هیئت هایی که در سال گذشته هیچ برنامه و استراتژی برای فعالیت های خود ارائه نکردند و در عمل ضعیف بودند را رویکرد این اداره کل در سالجاری ذکر کرد و گفت: همه باید به مسئولیت هایی که پذیرفته ایم متعهد باشیم، در غیر اینصورت بهتر است فضا را برای دیگران باز کینم.

همگانی کردن ورزش از اولی ترین برنامه های ورزش استان است

عزیزی در ادامه توسعه ورزش همگانی و توجه به آن را از مهمترین برنامه های ورزش استان طی سال گذشته و سالجاری ذکر کرد و گفت: برگزاری نشست شورای ورزش همگانی در شهرستان ها، اجرای طرح ورزش محلات با مشارکت مردم برای نخستین بار در سطح استان، اجرای المپیاد ورزش روستائیان در استان با همکاری بخشداران و دهیاران، برگزاری المپیاد منطقه ای، تاکید بر برگزاری جشنواره های ورزش های بومی و محلی و روستایی و عشایری در استان، تعامل با شهرداری در زمینه استفاده از فضاهای ورزشی و پارک ها و تامین مربی جهت توسعه ورزش عمومی و همگانی در سطح بوستان ها و پارک ها، تقویت رشته های ورزشی که قابلیت همگانی شدن دارند، از جمله کارهایی است که در سال گذشته برای توسعه ورزش همگانی استان صورت گرفته است.

وی یادآور شد: برگزاری مسابقات کارکنان دولت در استان، برگزاری ۵ نشست شورای عالی ورزش همگانی استان با ریاست استاندار کرمانشاه، تهیه و توزیع اقلام ورزشی و تجهیزات مورد نیاز ورزش همگانی در سطح استان در سال گذشته و برنامه برای تداوم این روند در سالجاری، انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش، هلال احمر و مدارس علوم دینی به منظور توسعه ورزش در میان طلاب و روحانیون و استفاده از ظرفیت آنها در امر ترویج معارف در جامعه از جمله ورزش، برگزاری همایشهای ورزشی استانی و محلی از قبیل دو همگانی، اسکیت، دوچرخه سواری، کوهپیمایی، دوچرخه سواری از دیگر برنامه های اجرا شده در این راستاست.

کد خبر 2578074

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =