هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی همدان در تکاپوی رشد و شکوفایی

همدان- رئیس هیئت موتورسواری اتومبیلرانی استان همدان گفت: امسال با توجه به میزبانی های مختلف مسابقات قهرمانی کشور که به همدان داده شده سال رشد و شکوفایی هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان است.

محمد امین روحی در گفتگو با خبرنگار مهر در استان همدان با اشاره به تقویم ورزشی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی اظهار داشت: امسال در رایزنی ها با فدراسیون چند میزبانی قهرمانی کشور در رشته های مختلف برای هیئت مورسواری و اتومبیلرانی همدان ثبت و در تقویم ورزشی فدراسیون وارد شد.

رئیس هیئت موتورسواری اتومبیلرانی استان همدان افزود: میزبانی قهرمانی کشور در رشته آفرود، رالی قهرمانی کشور برف و یخ و مسابقات قهرمانی کشور موتور کراس تا پایان امسال در همدان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در هر دو  بخش بانوان و آقایان فعالیت می کنند، گفت: هیئت برنامه های مختلفی از جمله برگزاری مسابقات موتورکراس، اتومبیلرانی سرعت، رالی نقشه خوانی، برگزاری کلاس های آموزشی، برپایی نمایشگاه خودروهای کلاسیک، کلاس های مربی گری و داوری و همچنین مسابقات کارتینگ را در تقویم ورزشی خود دارد.

روحی با اشاره به اینکه رشته اتومبیلرانی و موتورسواری علاوه بر ورزش دارای مقوله های دیگری نیز هست، بیان کرد: فرهنگ درست رانندگی کردن و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از مقوله فرهنگی و آموزشی مدنظر است و توانایی راننده در کنترل ماشین بیشتر می شود.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری همدان با بیان اینکه این دو رشته انرژی و هیجان جوانان را مدیریت می کند و به نوعی تخلیه کننده هیجان سرعت در جوانان است، گفت: باید با برنامه ریزی درست در این بخش از این پتانسیل برای شرکت در مسابقات بین المللی استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان همدان در چندسال اخیر پیشرفت های خوبی در این دو رشته داشته است، افزود: همدان از پتانسیل بالایی در این دو رشته بهره مند است.

روحی با اشاره به رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در استان بیان داشت: هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری در شهرستان های نهاوند و ملایر فعال است و هیئت شهرستان بهار نیز در بدو تاسیس است اما دیگر شهرستان ها دارای هیئت نیستند چراکه نیاز به امکاناتی از جمله دفتر دارند و باید پیستی نیز برای تمرین داشته باشند.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان همدان اضافه کرد: در این راستا اداره ورزش وجوانان شهرستان ها، ادارات دولتی و دیگر ارگان ها و همینطور بخش خصوصی می تواند به هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری شهرستان ها کمک کند.

وی با بیان اینکه همدان ظرفیت بالایی در این رشته دارد، گفت: هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان در ارزیابی سالهای ۹۰ تا ۹۲ در بین هیئت های ورزشی کشور در رتبه چهارم قرار گرفت و این درحالی است که همدان بدون داشتن زیرساخت های استان های بزرگ نظیر اصفهان، فارس، خراسان رضوی، خوزستان، تهران، قزوین و سیستان و بلوچستان به این مقام رسیده است.

روحی عنوان کرد: سال ۸۷ جایگاه هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان ۲۹ کشور بود.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان همدان با بیان اینکه آموزش از مهم ترین ارکان هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان است، گفت: برگزاری کلاس های بازآموزی نقشه خوانی، کلاس کارتینگ، دوره های داوری، آموزش رانندگی، آموزش نقشه خوانی بخش کوچکی از کلاس های آموزشی و دوره های آموزشی هیئت بوده است.

 

کد خبر 2578150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha