ساخت و ساز غیر مجاز بافت شهری کوی حصار همدان را بر هم زد

همدان- شهردار منطقه چهار همدان گفت: ساخت و ساز های غیر مجاز بافت شهری منطقه کوی حصار شهر همدان را بر هم زده است.

به گزارش خبرنگارمهر، محمد قدیمی عصر یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات کوی حصار امام شهر همدان با تاکید بر اینکه جلسات با معتمدین محلات به طور مستمر برگزار می شود، اظهار داشت: معتمدین محلات با شهرداری در ارتباط هستند و مشکلات را مطرح کرده و مشکلات و مسائل رصد می شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری ترکیبی از همکاری مردم با دولت است، بیان داشت: مشارکت مردم در حل مسائل و مشکلات خود بسیار مهم است.

شهردار منطقه چهار همدان در ادامه سخنانش بیان کرد: نماینده هر منطقه و هر ناحیه ای در منطقه چهار سه مورد از مشکلات اصلی خود را بیان می کنند تا در سال جاری برای آن بودجه تعیین شود.

وی در خصوص مشکلات حصار امام، کوی کوثر و اسلامشهر افزود: سه منطقه کوی کوثر و حصار امام و اسلامشهر دارای جمعیت ۶۶ هزار نفری بوده که تراکم بافت مسکونی در این مناطق بالا است.

قدیمی ادامه داد: ساخت و ساز های غیر مجاز و تغییر کاربری های غیر مجاز در این مناطق اساس شهری سه منطقه کوی حصار امام و کوی کوثر و اسلامشهر را به هم زده است.

شهردار منطقه چهار همدان نقش معتمدین محل در آگاه سازی مردم در ساخت و ساز غیر مجاز و تغییر کاربری ها مهم عنوان کرد و افزود: با وجود این مشکلات در ایجاد فضای سبز در این مناطق و احداث ورزشگاه با مشکلاتی روبرو می شویم.

قدیمی با اشاره به اینکه منطقه حصار امام، کوی کوثر و اسلامشهر ۶۷۰ هکتار دارای پتانسیل است، گفت: برای ایستگاه دوم حصار امام دو تغییر کاربری پارکینگ وجود دارد که تملک یکی از آنها در دستور کار است، اما در مورد دوم مالک حاضر به همکاری نیست.

وی در ادامه گفت: مغازه های در این قسمت غیر مجاز هستند و دیگر در این قسمت تراکم بیشتر از این تعداد نمی توان داشت و قرار است در این قسمت پارکینگ تجاری احداث شود که هم مسئله پارکینگ حل شود و هم بازارچه ایجاد شود.

شهردار منطقه چهار همدان بیان کرد: چنانچه اصلاح های ترافیکی در ایستگاه دوم حصار بر طرف شود بسیاری از مشکلات این منطقه حل می شود.

قدیمی در خصوص تعریض کوی کوثر نیز بیان داشت: سه پلاک در این منطقه تملک شده است که قطعه ای تجاری نیز در این قسمت تعریف شده که در ازای تملک ملک به افراد از این قطعه سهم داده می شود.

وی با بیان اینکه بودجه تملکی منطقه چهار همدان سه میلیارد تومان است، افزود: بیشترین بودجه تملکی مربوط به سه منطقه حصار و دیزج و اسلامشهر است که دو میلیارد تومان است.

شهردار منطقه چهار همدان از بهره برداری فرهنگسرای کوی کوثر تا پایان سال جاری خبر داد و عنوان کرد: منطقه چهار منطقه توانمندسازی است و بودجه های متعدد برای آن هزینه شده است اما معضل بزرگ آن وجود سبزیکاری های بوده که با فاضلاب آبیاری می شود.

قدیمی بیان داشت: متاسفانه سبزیکاران دیوار حریم رودخانه را تخریب می کنند تا بتوانند محصولات خود را آبیاری کنند و جلوگیری از این اقدام از عهده شهرداری خارج است و از بهداشت همدان خواستاریم که در این زمینه اقدام کرده و این مناطق را تعیین تکلیف کند.

وی با اشاره به اینکه پارک پروین اعتصامی کوی کوثر در دستور کار قرار دارد، بیان داشت: ایجاد۲.۵ هکتار پارک در حاشیه بلوار از دیگر اقدامات در این مناطق است.

شهردار منطقه چهار بیان کرد: آسفالت و لکه گیری نیز از دیزج شروع شده و در حال حاضر در قسمت اسلامشهر که به زودی به اتمام می رسد.

قدیمی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه شهرداری بودجه دولتی ندارد، بیان داشت: بودجه دولتی شهرداری کم و محدود بوده و بودجه آن از عوارض نوسازی تامین می شود.

وی با بیان اینکه پرداخت عوارض نوسازی از سوی مردم بسیار کم است، بیان داشت: سه منطقه حصار امام و کوی کوثر و اسلامشهر زیر ۲۰ میلیون تومان عوارض پرداخت کردند که در برابر هزینه ها ناچیز است چرا که تنها ماهانه ۷۰ میلیون تومان هزینه رُفت و روب محلات است و از سویی دو میلیارد تومان تملکی در این مناطق وجود دارد.

شهردار منطقه چهار همدان با اشاره به اینکه عوارض هر منطقه برای خود آن هزینه می شود، بیان داشت: معتمدین باید مردم را راهنمایی کنند تا با شهرداری همکاری کنند.

قدیمی با بیان اینکه ۴۹ هکتار از فضای بایر در این مناطق ساماندهی می شود، عنوان کرد: تقاطع غیر همسطح میدان سپاه کارشناسی شده است و همه مسائل در آن در نظر گرفته شده است.

کد خبر 2759500

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =