رونمایی از سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر

وزیر بهداشت از رونمایی سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیماری های غیرواگیر به عنوان مهمترین عامل مرگ و میر ایرانی ها شناخته می شود که بر همین اساس، وزارت بهداشت به دنبال تدوین برنامه ای برای کنترل این بیماری ها بود.

آنطور که دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت عنوان داشته است ، سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با همکاری سایر دستگاه ها، تدوین و آماده شده است.

وی ضمن تشکر از سازمان جهانی بهداشت در جهت اجرای سند ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، گفت: ما در مسیری حرکت می‌کنیم که نظام‌های سلامت دنیا نیز آن را پیموده‌اند.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به تشکیل جلسات منظم و منسجم کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر، خاطرنشان کرد: این جلسات منجر به تدوین برنامه‌ای راهبردی برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر شده که در قالب یک سند ملی به امضاء خواهد رسید و این کار مقدمه‌ای برای همکاری میان وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌ها خواهد بود.

وی افزود: به عنوان وزیر بهداشت و کسی که مسئولیت کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر را برعهده دارد، اعلام می دارم تا رسیدن به هدف کاهش ۲۵ درصدی مرگ و میر در اثر بیماری های غیرواگیر در کشور، تلاش خواهم کرد.

وزیر بهداشت گفت: رجاء واثق دارم که مدل ایران در این زمینه می تواند به عنوان الگویی پیشرو در سطح منطقه مدیترانه شرقی و سایر کشورها مورد توجه قرار گیرد.

هاشمی بیان کرد: این دو مثال به همراه سایر اهداف در هم تنیده و به هم مرتبط که در اهداف توسعه پایدار مورد توجه قرار گرفته اند، از اولویت های نظام سلامت ما هستند و با اعتقاد عمیق به  برنامه ریزی حرکت به سوی تحقق این اهداف، به منظور بهبود سلامت مردم ایران، ما آماده ایم تجربیات خود را با جهان به اشتراک گذاریم.

کد خبر 2864234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =