قدردانی رهبر مسلمانان بلغارستان از نامه مقام رهبری به جوانان غربی

مصطفی آلیش، رهبر جامعه مسلمانان و مفتی اعظم بلغارستان از نامه مقام معظم رهبری به عموم جوانان اروپایی غربی، سپاسگزاری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی کیانی، رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان، پیام مقام معظم رهبری به عموم جوانان اروپای غربی ‌ـ که به وسیله رایزنی فرهنگی كشورمان به زبان بلغاری ترجمه شده است ‌ـ را طی ملاقاتی در محل مفتی‌گری، تقدیم مصطفی آلیش، رهبر جامع مسلمانان و مفتی اعظم بلغارستان کرد.

محمدعلی کیانی در این دیدار، هدف از پیام مقام معظم رهبری به عموم جوانان اروپای غربی را یک تکلیف شرعی و در این برهه از زمان، دفاع از اسلام دانست.

وی گفت: رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی در این پیام از جوانان می‌خواهد که فریب نظرات تفرقه‌افکنانه و تفکرات جنگ‌ستیزانه‌ا ی را که سعی در اسلام‌هراسی و خشن معرفی كردن اسلام را دارد نخورند و بدانند که اسلام همانند همه ادیان آسمانی بر پایه آموزه‌های الهی استوار بوده و هرگونه خشونت را مردود می‌داند. ایشان در این پیام از جوانان كشورهای اروپای غربی می‌خواهند كه اسلام با مسیحیت می‌تواند در کنار همدیگر به صورت مسالمت‌آمیز زندگی کنند و از جنگ و خشونت به دور باشند.

رایزن فرهنگی کشورمان همچنین خلاصه‌ا ی از نامه مقام معظم رهبری را خطاب به مفتی اعظم بلغارستان قرائت کرد.

در ادامه این دیدار مصطفی آلیش، ضمن خوش آمدگوئی به رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان، از نامه مقام معظم رهبری در این برهه از زمان تشکر و سپاسگزاری و تأکید كرد: رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران همیشه پیشگام وحدت، محبت و صلح و دوستی در جهان هستند.

و ی افزود: ما به عنوان یک جامعه کوچک مسلمان و اقلیت در کشور غیرمسلمان، از توجه و عنایت رهبر انقلاب اسلامی که با ارایه پیام خود حامی وحدت اسلام و مسیحیت هستند، به خود می‌بالیم.

رهبر مسلمانان بلغارستان در ادامه اظهار کرد: در واقع اینگونه اتفاقات در فرانسه و یا کشورهای دیگر، به نفع مسلمانان نیستند و در این راستا دنیای غیرمسلمان فکر می‌کند كه دین اسلام با توپ و تفنگ و جنگ  است. مسلمانان واقعی باید جواب این اقدامات مسلمان‌نماها که به ضرر اسلام کار می‌کنند را  بدهند.

و ی افزود: مسلمانان با عملکرد صحیح و درست در عمل باید اینگونه نفاق و دشمنی‌ها را از بین ببرند و خود را به دنیای غیراسلامی ثابت کنند و بگو یند که ما خواهان جنگ و خشونت نیستیم.

مفتی مسلمانان بلغارستان ادامه داد: از موضع ایران که همیشه موضع خوب و عاری از خشونت است، قدردانی می‌کنم و به رهبر ایران نیز تبریک می‌گویم که برای اتحاد مسلمانان کوشا هستند.

و ی در بخش دیگر ی از سخنان خود گفت: امروز شاهد این هستیم که صف‌ها ی اسلام در حال جدا یی است و با این برخوردهایی که به نام مسلمانان انجام می‌دهند، مشخص می‌شود که مسلمانان یک واحد اتحادی ندارند و دشنمانان از این فرصت‌ها استفاده می‌کنند.

بنا بر اعلام ا ین گزارش، محمدعلی کیانی، در پا یان این دیدار پیام آیت‌الله مکارم‌شیرازی درباره برگزاری اجلاس بین‌المللی با موضوع بررسی حادثه منا با حضور علمای جهان اسلام در تهران را تسلیم مفتی بلغارستان کردند.

مصطفی آلیش با قرائت متن پیام حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی نیز قدردانی و اظهار كرد: حادثه منا برای همه ما مسلمانان یک فاجعه عمیق بوده و هرگز فراموش نخواهد شد.

کد خبر 2999840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =