دانش آموزان به منظور افزايش حضور جوانان در صحنه هاي سازندگي و غني سازي اوقات فراغت، مدرسه خواهند ساخت.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، متوليان تعليم و تربيت با اين طرح سعي در فراهم كردن زمينه هاي لازم براي مشاركت اجتماعي جوانان و ايجاد روحيه تعاون و خودباوري آنان دارند تا در اين رهگذر با استفاده از توانمندي ها، ابتكارات و مهارت هاي آنان گوشه اي از كمبودهاي موجود در مدارس به دست دانش آموزان كه صاحبان اصلي مدارس هستند، مرتفع شود.

بنابراين گزارش ، مشاركت دانش آموزان دوره تحصيلي متوسطه پسرانه به ويژه هنرستان هاي فني و حرفه اي و كاردانش در احداث مدارس در مكان هايي با اعلام نياز و هماهنگي سازمان آموزش و پرورش و نوسازي مدارس تعيين مي شود.

همچنين مشاركت دانش آموزان دختر و پسر دوره هاي تحصيلي راهنمايي، متوسطه و پيش دانشگاهي در اموري نظير، رنگ آميزي درب و ديوارهاي مدرسه و تابلوهاي كلاس ها، تزئين كلاس ها و سالن هاي مدارس، ايجاد فضاي سبز و درختكاري در مدارس و اماكن پرورشي و طراحي ديوارها و نوشتن شعارهاي بهداشتي و پيام هاي تربيتي پيش بيني شده است.

در اين طرح دانش آموزان دختر و پسر كلاس هاي چهارم و پنجم دوره ابتدايي در امر حفظ و حراست، نگهداري و زيباسازي و حفظ بهداشت محيط مدرسه مشاركت خواهند داشت.

به گزارش مهر، ستاد مركزي طرح مشاركت دانش آموزان در فعاليت هاي عمراني فضاهاي آموزشي و پرورشي متشكل از معاون عمراني وزير و رئيس سازمان نوسازي مدارس كشور به عنوان رئيس ستاد، معاون برنامه ريزي و توسعه مديريت ، معاون آموزش و پرورش عمومي، معاون آموزش و پرورش نظري و مهارتي، رئيس سازمان مركزي انجمن اوليا و مربيان و رئيس سازمان دانش آموزي است.

کد خبر 336077

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =